3 kat taşınmak zorunda kaldılar

Düzce Belediyesi tarafından eski belediye binası alanında inşa ettirilen iş merkezinde asansörün çalışmaması engelli vatandaşları mağdur etti. İŞKUR'un girişimcilik kursu için adres olarak belediye iş merkezini göstermesi üzerine binaya gelen kursiyerler asansör sürprizi ile karşılaştı. İş merkezinin 3. katında verilen kursa kayıt yaptıran 25 kursiyer arasında yer alan engelli vatandaşlar asansörün çalışmaması nedeniyle 3 kat taşınmak zorunda kaldı.

Beyaz Masa'dan gelen cevap!

1 Haziran'da başlayan ve 13 Haziran'a kadar devam edeceği öğrenilen kursun yapıldığı belediye iş merkezinde yaşanan asansör sorununa dikkat çekmek ve çözüm bulunmasını sağlamak amacıyla çektikleri fotoğrafları haber ekibimize ulaştıran bazı kursiyerler, konuyu belediyeye de ilettiklerini aktardı. Belediyeden asansör sıkıntısına ilişkin gelen cevap ise "Bahsedilen yerdeki asansör belediye sorumluluğunda değildir. Kendi özel yönetimi vardır. Bilginize Beyaz Masa..." oldu.

Daha çok yol katedilmeli...

Düzce'nin engelli vatandaşların rahatlıkla yaşamlarını sürdürebileceği "engelsiz" bir şehir olması için çalışıldığı yönünde verilen mesajlara karşılık günlerdir çeşitli gerekçelerle çözülmeyen asansör sorunu, daha kat edilmesi gereken yolun çok olduğunu tüm açıklığı ile ortaya koydu. Engellilerin karşılaştığı sorunların çözümü için daha duyarlı ve hızlı girişimler gerekirken topu başka yere atmak yerine bizzat sorumluluk üstlenilmesi gerektiği görüşü çalışmayan asansör örneği ile yine ön plana çıkarken, İŞKUR İl Müdürü'nün konuyla bizzat ilgilendiği de edinilen bilgiler arasında...

İŞKUR müdürü devreye girdi

İŞKUR Müdürü Lokman Ceylan'ın engelli kursiyerlerin daha fazla mağduriyet yaşamaması için Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney ile görüştüğü ve Güney'in bugün (3 Haziran) ya da en geç pazartesi günü asansörün çalışır hale getirileceği yönünde bilgi verdiği öğrenildi.

HABER;C.ÜSTÜNER