Bir süre önce böbrek taşı ameliyatı olmak için Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine başvuran İsa Dağ isimli bir hasta, Üroloji servisindeki tedavisinin ardından geçirdiği operasyondan saatler sonra, hayatını kaybetti.

İsmail Dağ’ın ailesinin iddiasına göre ise, başka bir hasta için hazırlanan ilaç görevli sağlık personeli tarafından yanlışlıkla kendi hastalarına verildi. Dağ’ın ölümü ile ilgili hastane yönetimini sorumlu tutan ailesi, soluğu savcılıkta aldı. Savcılık ise, ameliyat sonrası hayatını kaybeden Dağ'ın ölümünün belirlenmesi için, otopsi kararı verdi.

Öncü Haber’in ulaştığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetimi ve Düzce Üniversitesi Yönetimi, “Olay yargıda. Her şey otopsi işlemlerinin ardından belirlenecek. Şu süreçte açıklama yapmamız doğru olmaz diyerek” cevap vermekten kaçındı. 

Yine Öncü Haber Muhabirinin ameliyat öncesi ve sonrası hastanın epikriz raporlarını istemesi üzerine hastane yönetimi adli sürece işaret ederek, bu raporun açıklanmasının mümkün olmayacağını belirtti. Hastanın ise kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Morgundaki otopsi işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan Düzce Üniversitesi yönetimi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, bu aşamada yorum yapmanın doğru olmayacağı kaydedilerek, hastanın ölümü ile ilgili nihai kararın savcılık tarafından verileceği aktarıldı.

HABER: Savaş ARI