1.5 yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs salgını nedeni ile ekonomik dar boğazdan geçen vatandaşın cebine göz diken dolandırıcıların oyunları bitmiyor. Dolandırıcılar bir kez daha Düzce Belediyesi’nin adını kirli oyunlarına alet ederek iş bulma umuduyla her fırsatı değerlendiren vatandaşları hedef aldı.

Sosyal medya hesapları üzerinden Düzce Belediyesi’ne personel arandığına yönelik sahte iş ilanı yayan dolandırıcılar bir umut ilana başvuranlardan dosya masrafı adı altında ücret talep etmeye başladı. Kirli işe kalkışan şahıs ya da şahıslar hakkında Düzce Belediyesi suç duyurusunda bulunurken Düzceliler de dikkatli, olmaları konusunda uyarıldı.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada, “Son günlerde sözde iş ilanları ile kurumumuz adına vatandaşlardan para talep edildiği tespit edilmiştir. Düzce Belediyesi’nin herhangi bir sebeple vatandaşlardan para ve benzeri taleplerin söz konusu olmayacağı gibi, bahsi geçen sözde ilanlar da gerçek dışıdır. Düzce Belediyesi olarak hiçbir sosyal platformda iş ilanımız bulunmamaktadır. Belediye olarak sadece İşkur ile ortaklaşa yürüttüğümüz İş Kulübü üzerinden vatandaşlarımıza iş olanakları hakkında bilgilendirmeler yapmaktayız. Vatandaşlarımızı, insanların duygularını sömüren dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda bir kez daha uyarıyor ve dikkatli olmalarını istiyoruz.” denildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN