banner851

banner955

06.01.2022, 10:31 1024

BU TESİSİ SPORSEVERLER İÇİN HİZMETE AÇIN

Düzce 18 Temmuz Spor Kompleksi içinde yıllarca sosyal tesis ve spor yapmak isteyenleri için yapılan halı saha uzun zamandır kapalı.  Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu tesis için ihale yapılmasına rağmen, yıllık fiyatının yüksek olduğu gerekçesiyle hizmete açacak bir çalıştırıcının talip olmadığı ifade ediliyor. Pandemi tedbirleri öncesi, sözleşmesi sona eren, tesis işletmecisi bıraktıktan sonra kapanan bu sosyal tesis halen hizmet dışı durmaktadır.

Düzce 18 Temmuz Futbol Sahası’nda her gün akşam 21.00’e kadar, onlarca amatör takım antrenman yapıyor. Her gün, özellikle hafta sonları yine onlarca amatör maç oynanmakta olduğu,  18 Temmuz Futbol Sahası’nın bitişiğindeki bu tesis ise ihale bedelinin yüksek olması öne sürülerek, işletmeci bulamadığından aylardır kapalı duruyor.

SPORSEVERLERE HİZMETİN İYİSİNİ VERİN

18 Temmuz Futbol Sahası’nın tribünlerine gelen futbolseverler, soğuk ve yağışlı havalarda, burada ayakta maç izlemek zorunda kalıyor. Zira tribünlerin zemini metal. Soğuk havalarda bu metal tribünlerde oturulacak gibi değil.  Zaten oturarak maç izlemek istense de, stat içindeki yedek kulübeleri ön tarafı kapatması nedeniyle bu da mümkün değil. 

Hâlbuki yan taraftardaki sosyal tesis açık olsa, takım taraftarlar, sporcu ve yöneticiler, bu salonda rahatlıkla çaylarını, yiyecek- içeceklerini temin edip oturma imkânı, maçları seyretme imkânına kavuşacaklar.

FİYATI UYGUN TUTUP, BİR İŞLETMECİYE KİRALANSIN

 Sporseverleri için bu tesisi uygun fiyata, bir işletmeciye kiraya verilse, Düzce insanı için iyi bir hizmet olmaz mı? Düzcespor yönetiminin de talip olduğu söyleniyor. Uygun fiyata verilse de Düzcespor yönetimi burayı sporseverlerin hizmetine açsa iyi olmaz mı? Hem Düzcespor’a, hem bir gelir kaynağı olur, hem buraya maç izlemeye, maç yapmaya gelen,  antrenmana gelen, taraftarlar,  takımlar, yöneticiler de sıcak bir ortamda ihtiyaçlarını karşılasalar ne kadar yerine olur bence.  Ya da, Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesine tahsis edilse de olur. Federasyona hem gelir getirir, hem de, sporseverler hizmet alır. Ya da makul bir fiyata bir işletmeciye de verilebilir.    Düşünün; 18 Temmuz Kompleksi içinde sporseverlerin yararlanabileceği bir sosyal tesis yok. Hatta sporseverler için bir tuvalet bile yok.

KADERİNE TERK EDİLMİŞLİKTEN KURTULSUN

Tesis kaderine terk edilmiş gibi, böyle boş durmasına hiçbir sporsever, taraftar, futbolcu ve   kulüp yöneticisinin   gönlü razı değil. Sporsever, daha doğrusu, futbol severler, soğuk metal tribünlerin üstünde, tel örgülerin arasında en az 2 saat maç izlemek zorunda kalıyor. Bu soruna bir çare bulunması isteniyor. Bu komplekse maç yapmaya, antrenman yapmaya gelen, izlemeye gelen yüzlerce insan bize bu konuyu gündeme getirmemizi istedi. Biz de buradan ilgili ve yetkililere bu konuya bir çözüm bulunması için bir çağrıda, bulunup, mesaj verelim diye gündeme taşıdık. Umarız, en kısa zamanda bu soruna bir çare bulunur, tesis hizmete açılır. Her sporsever bu tesisten ücreti karşılığında hizmet alır. Bu tesis bugünkü haliyle, Düzce’nin, ilimizin spor ve sporseverlik anlayışına uygun durmuyor

Yorumlar (4)
Sanepifanio 8 ay önce
Harun Abi, sana özellikle bu konuyu gündeme getirme cesaretinden dolayı teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Yazıya döktüğün bu sorunu sezon açıldıktan beri mağduriyet çeken amatör futbolseverler olarak en çok bizler çekiyoruz. İnşAllah ilgili kurum bu konuyu dikkate alır.
Beyciler spor 8 ay önce
Harun abi yazdığın yazı için çok çok teşekkür ederiz.50 kulüp bir araya gelip bunu dile getiremedi ancak yan sahalarda atmasını iyi biliyoruz.gelelim sayın vali sayın belediye başkanına ve tabikide il Spor mudurlerimize hayatta konuşarak biz herşeyi hallederiz demesini iyi biliyorlar seçim zamanı hiç mi görmüyorlar kadınları çocuklari o soğuk havalarda görüyorlar tabiki ama neden hedeflerinde sessiz sakin oraları yikma peşindeler rantlar elde etme peşinde ve insanlari ve çocuklari yok etme peşindeler insanların %80 o sahaların etrafında çocuklarını ve futbol maçlarını izliyorlar neymiş millet parkı projelerimiz var duzceye yapılan bir tane millet parki yeter insanlar sosyal hayatlarından biktirmayin yazıktır.Yoksa Nurettin zafer kaybolduğu an çocuklarimizida kaybedecigiz.lutfen ilgililere duyurulur.
Aziz Kaynak 8 ay önce
Binlerce para ödeyerek tesis yap yıllarca atıl kalsın yaparsa AKP yapar kendileri isletsin uygun fiyata
İlyas çoşkun 7 ay önce
Düzcede birçok yatırım boş nedeni sahip çıkılmıyor sahip çıkılsa onada binbir engel çıkartılıyor o yüzden düzce gelişip büyüyemiyor siyaset kurumu Düzce ortada yok bürokrasi ortada yok Düzce sahipsiz kalmış
21
kapalı