Düzce Fırıncılar Odası tarafından ekmeğe yapılan son zamlardan sonra harekete geçen Düzce Belediyesi, kentin farklı bölgelerine 5 adet Halk Ekmek koymuştu. Halk Ekmek Büfelerinin ne zaman faaliyete geçeceği kamuoyunda merak konusu olurken, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Öncü Haber Muhabiri Savaş Arı’nın sorusu üzerine ‘Halk Ekmek Büfeleri’ ile ilgili tüm detayları anlattı.

“Halk Ekmek Büfelerinde ekmek 3 liradan satılacak”

Halk Ekmek Büfeleri ile ilgili Düzce Fırıncılar Odası ile anlaşmaya vardıklarını belirten Başkan Özlü, “Düzce Fırıncılar Odası ile anlaştık. Düzce Fırıncılar Odası, bütün fırıncıları koordine edecek, bütün fırıncılardan ekmeği toplayacak. Bizim 5 adet büfemizde, yaklaşık 10 bin ekmeği ihtiyaç sahipleri ile buluşturacağız. Normalde şu anda ekmek 4 lira, Fırıncılar Odası ile yaptığımız anlaşma gereği halk ekmek büfelerinde ekmek 3 lira olacak. Yani Halk Ekmeğin Düzce’deki fiyatı 3 lira olacak” şeklinde konuştu.  

 “Bir daha zam olursa, halk ekmek büfelerinde ekmek fiyatları aynı oranda arttırılacak”

Yeniden zam yapılması halinde Halk Ekmek Büfelerinde de ekmek fiyatlarının aynı oranda arttırılacağını ifade eden Başkan Özlü,  “Tabii burada şöyle bir yol izleyeceğiz; diyelim ki ekmek fiyatlarına zam geldi, aynı oranda Halk Ekmeğe de zam gelecek. Dolayısıyla burada bir kayıp yok. Fırıncılar Odası ile anlaştık, bugünlerde prosedürleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Onların bir kooperatif kurmaları gerekiyor ve bu nedenle bir kooperatif kuruyorlar. Düzce’de 56 fırın var. Fırıncılar Odası Başkanımıza da teşekkür ediyorum, onları koordine edecek. Satış noktalarında bizim elemanlarımız olacak. Onlar 10 bin ekmeği bir sabah, bir de akşam teslim edecekler. Düzce’de bir talep olursa, bu sayıyı 20 bin ekmeğe çıkartacağız. Ben de hani merak edenleri biliyorum. Dolayısıyla gerçek durum bu” diye konuştu