Düzce’de şehir içi trafiğini rahatlatmak ve bisiklet kullanımının arttırılması için, Düzce Belediyesi tarafından açılan ihaleyi kazanan Girdeban Elektronik Turizm Ticaret A.Ş tarafından kentin belirli noktalarına bisiklet paylaşım sistemi kurulmuştu. 

“Efor Bike” uygulaması ile kiralanan bisikletlerin birçoğu, Akıllı Bisiklet Sisteminin hayata geçtiği ilk günlerden itibaren, duyarsız vatandaşların hışmına uğramaya devam ediyor. Öyle ki, 5 gün önce duyarsız bir vatandaş tarafından Kültür Mahallesi Akçam sokak üzerinde çamurun içine atılan bisiklet, günlerdir bulunduğu yerden kaldıramadı.

Günlerce  “Efor Bike” yetkililerinin bisikleti bulunduğu yerden kaldırılmadığını ifade eden mahalle sakinleri, telefonları ile çektikleri fotoğraf ve görüntüleri, 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gönderdi.

 Mahalle sakinleri Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına yaptıkları şikâyette ise, “Kültür mahallesi akçam Sokakta, bu bisiklet 5 günden buyana çamurun içine atılmış vaziyette duruyor.  Belediyemiz bunları faaliyete soktu ve neden sahip çıkmıyor acaba? Bunlar milli servet, yazık günah, bu ne sorumsuzluk” dedi.

HABER: Savaş ARI