Uzunmustafa Mahallesi’nde bilinmeyen bir nedenden dolayı kopan elektrik kablosu korku dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Olay, Uzunmustafa Mahallesi Tekniker Sokak’ta gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan elektrik direklerinden geçen kablo büyük bir patlama ile yerinden koptu. Kopan kablo, o sırada sokaktan geçen bir otomobilin üzerine düştü. Paniğe kapılan otomobil sürücüsü frene basarak durdu. Yaşanan olayda otomobilin dikiz aynası kırıldı.

Patlama sesini duyarak sokağa çıkan vatandaşlar elektrik kablosunun koptuğunu görünce durumu hemen SEDAŞ yetkililerine bildirdi. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen SEDAŞ ekipleri yapılan çalışmanın ardından arızayı giderdi.

Öte yandan kopan elektrik kablosu nedeniyle il merkezi ve bağlı bulunduğu bazı mahallelerde elektrik kesintisi yaşandı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir önceki gece yaşanan arıza nedeniyle uzun süre elektriğin bulunmadığı hastanede jeneratör bu kez kısa sürede devreye girdi.Olayda olası bir felaketin yaşanmamış olmasıysa teselli oldu.

Haber: Ö. YILMAZ