Bu yıl 20’incisi gerçekleştirilen Uluslararası nitelikteki EMITT Turizm Fuarı’nın ilk gününde Düzce Valisi Ali Fidan, İl Genel Meclis üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis üyeleri de hazır bulundu. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş başka bir programı olduğundan ilk günkü açılışa katılamadı. Yerine Başkan Vekili Selahattin Sert  yer aldı.  İlk gün yapılan açıklamalarda katılımın yüksek olduğu vurgulandı ve Düzce’ye olumlu yansıması temennisinde bulundu.

Budak: umarım olumlu yansır

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak da Düzce’nin bu yıl 15. Kez EMİTT’e katıldığına dikkat çekti. Budak, Dünyadaki turizm çeşitlerinin hepsinin Düzce’de var olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:  “ güzel bir görüntü var.  Bu da bize yansır ve gereken payı alırız.  Düzce özellikle doğa sporları alanında ön plana çıkıyor.  Burada herkes üzerine düşeni yapıyor. Umarım olumlu yansır.” ifadelerini kullandı. 

EMİTT’in ilk gününe fuarda hazır bulunan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, organizasyonun Düzce ve Türkiye adına hayırlı olmasını diledi. Bu yılki katılımın daha iyi olduğunu gözlemleyen Çakır, Düzce adına bir özeleştiri de bulundu.

Çakır: eksikliğimizi burada daha iyi görüyorum!

Çakır, “Standımızı ziyaret edenler, Düzce’de “bu da var mıydı” şeklinde sorarak broşürler alıp gidiyorlar. Bu tür fuarlar bu nedenle önemli. Turizme katkısı olduğunu düşünüyorum. Ben Düzce’nin tanıtımda eksiklik olduğunu buralara geldikçe daha iyi görüyorum. Bunu tamamlamamız lazım. Bunu yaparsak Düzce gerçekte güzel bir pay alacak.” diye konuştu.

Keskinli: layığıyla temsil ettik!

Belediye Başkan Vekili Selahattin Sert  , Düzce’nin geniş katılımla fuarda yer almasından mutluluk duyduğunu kaydetti. Sert, “Düzce tarih, turizm, yiyecekleriyle burada. Mesela antik tiyatromuz çok ilgi çekti. Düzce’de böyle bir varlığın olduğuna görenler inanamıyor.  Düzce’yi layığıyla temsil etme imkanı bulduk.” dedi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seçil Acar da yaptıkları hazırlıklar hakkında bilgi verdi ve bu yıl katılımın daha iyi olduğu görüşünü savundu.

Bayraktar: Kaynaşlı ilgi odağı oldu

Geçtiğimiz yıl Düzce tanıtımının zayıf olduğu yönünde eleştiride bulunan Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol bayraktar, bu yıl Kaynaşlı’nın ilgi odağı haline geldiğini söyledi. Kaynaşlı ve Düzce’nin önümüzdeki yıllarda turizm alanında geleceğinin parlak olduğunu vurguladı.

Haber;S.Kaşkır