Düzce İl Özel İdaresi tarafından, Yığılca ilçesindeki yaz dönemi çalışmaları artarak devam ediyor. İlçede AK Parti ile uyum içinde çalıştıklarını dile getiren MHP Düzce İl Genel Meclis Üyesi ve MHP Grup Başkan Vekili Ramazan Muhterem Baltacı, çalışmalar ile ilgili bilgi aktardı.

İlçenin sorunlarının çözümüne yönelik ittifak ortağı AK Parti İlçe Başkanı Dursun Albayrak, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Yılgın ile birlikte, çalışmalarının devam edeceğini belirten Baltacı,  Sarıkaya Köyümüzün, 2 kilometrelik beton yolu bitmiş olup, 4 kilometreli BSK Sıcak Asfalt çalışması başlamıştır. Turizmimize büyük katkı sağlayacak Sarıkaya Mağaramıza ulaşım artık daha kolay yapılacaktır.  Ayrıca taş duvardan yöresel ürünlerin satılacağı dükkânları ve tuvaletler, mağaranın konseptine uygun yapılacaktır. Akçaören, Kocaoğlu, Çamlı Grup Yolu ile ilgili KÖYDES ödeneğinden planladığımız 2 buçuk kilometrelik altyapı çalışmaları başlamıştır. Kısa zaman içerisinde alt yapı ve sanat yapısı bittikten sonra, BSK Sıcak Asfalt serimi gerçekleşecektir.

Bunun dışında Akçaören Köyümüzde Çocuklarımıza Oyun Parkı inşa edildi.  Çocuk Parkının oyun Konsollarını karşılayan Düzceli firmaya teşekkür ederiz.  İller Bankasına Borçlanmadan gerçekleşen, Mengen Köyü İçme Suyu İsale Hattı bitmiş olup, Yeni kaptaş yapımı ve Depo onarımı gerçekleşmiştir. Yoğunpelit Köyümüzün İçme Suyu isale hattının yapımı ile alakalı KÖYDES ödeneğinden ayırmış olduğumuz kaynak ile İhalesi yapıldı ve önümüzdeki hafta içerisinde çalışmalara başlanacaktır. Çiftlik Köyümüzün BSK Sıcak Asfaltına diğer köylerimizin yol yapımının akabinde başlanacaktır” diye konuştu.

“Dönemimizde asfaltsız köy kalmayacak”

Yığılca ilçesinde bir taraftan yatırım çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da köylerde stabilize yol çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Baltacı, “Bekirler Köyü Melen Kıyısı mevkiinde oluşan heyelanın taş naklini yapmış olup tahkimatına başlayacağız. Bütün köylerimizin arazi yollarına İş Makinesi programı yaptık. Daha önceden sadece belediye mücavir alan içerisinde bulunan 19 Çöp konteynerini 200 tanenin üstüne çıkararak, köylerimizde haftalık plan doğrultusunda toplanıyor. Bu haftadan itibaren mevcut asfalt olup, zarar gören yerleri yama programı çerçevesinde onararak, daha güvenli yol haline getireceğiz. Yedigöller Grup Yolumuz şu anda çok bozulmuş durumda, Karakaş köyümüzden sonra nasipse geniş çaplı çalışmalara başlayacağız. Bir taraftan Yatırım Çalışmaları devam ederken, bir taraftan da köylerimizde stabilize yol bakım çalışmaları devam ediyor. İnşallah dönemimizde Asfaltsız köy kalmayacaktır. 39 köyümüzün yanı sıra bütün köy ve mahallelerimizdeki çöp sorununu bitireceğiz.  Bizler bunları yaparken, vatandaşlarımızın çevreyi koruma ve kirletmeme konusunda daha duyarlı olmalarını rica ediyorum. İnşallah bütün köylerimizi Hizmet anlayışımızdan istifade ettireceğiz” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI