“Batı Karadeniz’in incisi” olan  Akçakoca ilçesinde belediye tarafından deniz turizmine canlılık kazandırmak için hizmete sunulan “Pusula Katamaran” isimli gezi teknesi, uzun bir bakım çalışmasından sonra Ramazan Bayramı’nın birinci gününden itibaren yeniden turlara başlıyor.

Akçakoca’nın 35 kilometrelik sahil boyunca tur atacak olan Pusula Katamaran’ın yolculuğu yaklaşık 3 saat sürüyor. Geçen sene tekne turuna katılanların müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiği, birbirinden güzel anıların toplandığı turlara katılanlar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirip paylaşarak ilçenin tanıtımına da katkı sundular.

Pusula katamaranla tura katılacak olan konuklara Belediye bu sene biletlere zam uygulamadı. Tur için bilet fiyatları geçen sene ile aynı olan 50 TL olarak belirlendi.

Ceneviz Kalesindeki tesisler bayramda hizmet verecek

Ceneviz Kalesi, yapılan restorasyonun ardından turistlerin ilgi odağı haline gelirken, Belediye’nin Kale içinde yaptırdığı tesisler de Ramazan Bayramı’nda hizmet vermeye başlıyor.

Belediye’nin ABİTAŞ müdürlüğü tarafından yapılan tesisler, Kale ziyareti yapacak olan konukların keyifli saatler geçirebileceği şekilde yapılırken, buraya gelecek olan turistler yiyecek içecek konusunda hiç bir sıkıntı çekmeyecek.

ABİTAŞ müdürlüğüne bağlı ekipler Bayram öncesinde yürüttükleri hummalı çalışmaları sona getirirken, tesisler dışında Kale içindeki oturma gruplarının tamamı da yenileniyor.

Akçakoca’ya gelen turistlerin mutlak uğrak yerlerinden biri olan Ceneviz Kalesi, içine yapılan moderne tesislerle Yaz aylarında keyifli saatlerin ve unutulmaz anıların yaşanacağı iddialı bir yer olacak.