Cumhuriyet Halk Partisi'nin Gölyaka'da gerçekleşen ikinci İlçe Kongresi'ne divan heyetinin oluşturulmasıyla başladı. CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleşen kongrede CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, ilçe başkanları ve çok sayıda partili de yer aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kongrede daha sonra faaliyet raporunun üyelerle paylaşıldı.

"2019 Bir Makas Değişimi"
Protokol konuşmaları kapsamında katılımcılara seslenen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, 2019 Seçimlerinin bir "makas değişimi" olduğu vurgusu yaparken, 2019 hedeflerine ulaşabilmeleri için de kongrelerin büyük önem taşıdığını kaydetti. Tozan şöyle konuştu:
" Önümüzde 2019 seçimleri var. Bu seçim çok önemli. Bir makas değişikliği, bir rejim değişikliği  farklı bir anlayışla ülkenin üretilmesi isteniyor. İşte bu yüzden yönetimler çok çok önemli. Bugünkü ortamdaki en büyük problem ülkede hukukun olmamasıdır. Genel Başkanımızın orta koymuş olduğu belgelerden sonra maalesef yargı harekete geçti. 40 milletvekilimiz hakkında fezleke hazırlandı. Yani yargının bir baskı unsuru gibi kullanıldığı bir yönetim anlayışının devam ettireceğiz yoksa Atatürk’ün bize emanet ettiği laik, demokratik Cumhuriyetin temellerini koruyup, hukuk devleti olarak yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti 2019 seçimlerinde böyle bir yol ayrımında. Bu çok önemli."

"AKP artık ülkeyi yönetemiyor"
"AKP artık ülkeyi yönetemiyor" diyen Tozan 2019'da Düzce'den en az bir vekil çıkartmak için çalışacaklarını söyledi.
"Bugünkü en büyük problemimiz hukuk ama ülkenin diğer temel sorunları da  devam ediyor. Ekonomi problemi bitmedi, eğitim bitmedi, toplumsal barışla ilgili problemler bitmedi. Artık AKP hükümeti ülkeyi yönetemiyor. Bu çok net ve açık. Bu kongredeki heyecana baktığımızda önümüzdeki dönem en az bir milletvekili Düzce’den çıkarmak durumundayız. Bunu hep beraber çalışıp yapacağız."

"CHP Fındığın Kitabını Yazdı"
Tozan'ın gündeminde fındık da vardı. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, "Ağustos ayında Sayın Genel Başkanımız buraya geldiğinde, fındıkla ilgili yaptığı çalışmada kendisinin Tarımdan Sorumlu Başdanışmanı, Parti Meclis üyesi, Edirne Milletvekili Sayın Okan Gaytancıoğlu’nun yazdığı bir kitap var. Yani CHP fındığın kitabını yazdı. Önümüzdeki günlerde gelecek. Bununla ilgili köy köy kahve kahve dolaşarak CHP’nin tarım politikalarımızı anlatacağız. 2019’ a hazırlayacağız" ifadelerini paylaştı.

Konuşmaların ardından tek listeyle girilen kongrede oylamaya geçildi. Oylama sonucunda Gölyaka'nın yeni İlçe Başkanı Cevdet Atasoy oldu.
Yeni Başkan Atasoy'un yönetim kurulunda ise Gürhan Altuner, Zeynel Avcı, İrfan Ayar, Rahman Baklavacı, Yılmaz Çavuş, Canan Horoz, Kazım İmamoğlu, Erdoğan Keleş, Ergün Mert, İhsan Onat, Ramazan Örenay ve  Hasan Sever yer alıyor.

Haber: G. TEMEL