Düzce’de hafta kuvvetli sağanaklarla birlikte derelerin taşmasıyla meydana gelen sel felaketinin arkada bıraktığı tahribatın izlerinin silinmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yaşanan sel felaketi ile birlikte yükselen suların tavuk çiftliklerini basmasıyla yüzbinlerce kanatlı hayvan telef olmuştu.

Kanatlı hayvanlar, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde kireçlenerek belirlenen alanlara gömülmesi, CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in tepkisine yol açtı. Telef olan hayvanların gömüldüğü alana yakın Sıracevizler Köyünde ikamet eden vatandaşların şikayeti üzerine bölgeye giden Cemşit, “Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor” diyerek duruma tepki gösterdi.

Cemşit, ‘’ Sel nedeni telef olan hayvanların şehir merkezine bu kadar yakın bir yer seçilip gömülmesi, felaketin başından beri yönetim sıkıntısını bir kez daha ortaya koymuştur. Sıracevizler’de inanılmaz bir koku hakim, vatandaşlar çok tepkili, yöneticiler yer yokmuş gibi merkeze birkaç dakika mesafedeki yere bu işlemi neden yapıyorlar? Yerleşim alanlarından uzak bir yer bulamadınız mı? İnsanlar bu sıcakta kapılarını, camlarını açamıyorlar. Telef olan hayvanlar Vali Bey’in veya Faruk Bey’in evinin önüne gömülse acaba ne derlerdi? Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor. Şehrin idaresinde daha akılcı yöntemlerle hareket edilmesini tavsiye ediyorum.’’ şeklinde konuştu.