Spor referans programı Öncü TV’nin ekran klasiği Sportmence, yeni gününde yine dopdolu bir bölümle izleyicisini ekrana kilitledi. Usta gazeteci Harun Can Şerbetçi’nin sunumuyla canlı yayınla ekrana gelen programa Düzcespor Eski Genel Kaptanı ve EVCEK Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muharrem Özçifti ve Düzce Postası gazetesi köşe yazarı- gazeteci Metin Köseer oldu.

İLK BÖLÜMDE DÜZCESPOR MASAYA YATIRILDI

Programın ilk bölümünde, Düzcespor’un deplasmanda Altındağspor ile 1-1 berabere biten maçı,  deplasmanlardan çıkardığı puanların az olduğu, Düzcespor’un rakiplerinin, kendi sahalarında puan kaybı, Düzcespor’un sezonun ilk yarısında oynayacağı son iki maçın önemi, rakip İskendrunspor ile olan 4 puan farkın, 6-7 puana çıkarılmasının şampiyonluk için önemi,  ara transfer yapılması gerekliliği, 19 Aralık Pazar günü Yomraspor ile kendi sahasında oynayacağı maçın son iki haftaya girilirken puanlar açısından, avantaj sağlamasındaki değeri, taraftarların tribünleri boş bırakmaması, herkesin bilet alarak maça gelmesi, masaya yatırılarak değerlendirildi.

BAL’DAKİ TEMSİLCİLERİMİZİN SON DURUMU

Sportmence’nin ikinci bölümden ise,  Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcilerimiz olan Çilimli Belediyespor ile Beyköy Belediyespor’un oynadığı maç, pazar günü Çilimli’nin grup lideri Silivrispor ile oynayacağı maçın önemi, amatör sporun yaşadığı sorunlar ele alındı Öte yandan geçen hafta, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yapılan Muaythai Dünya Şampiyonası’nda 5. defa 67 kilo A klasmanda şampiyon olan Düzce’nin sporcusu Bediha Taçyıldız’ da canlı telefon bağlantısı ile röportaj da gerçekleştirildi.

“ALTINDAĞ MAÇINDAN 1 PUAN DEMİŞTİM, SON İKİ MAÇTAN 6 PUAN BEKLİYORUM”

Düzcespor Eski Genel Kaptanı ve EVCEK  Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muharrem Özçiftçi, Düzcespor’un diğer rakiplerinin puan kaybetmelerinin yaşandığı geçen hafta maçında,  Altındağspor’dan 1 puan almasının  iyi olduğunu vurgulayarak, “Ben bir hafta önceki programda,  kalan 3 maçtan 7 puan bekliyorum. Altındağspor maçına 1 puan alırız değerIendirmesi yapmıştım. Şimdi 1 puanı aldık. Bu hafta sonu, Yomraspor maçı var. 3 puan alırız. Bir sonraki haftada Çarşambaspor maçı var deplasmanda, 3 puan da oradan bekliyorum, böylece 4 puan farkı kapatmadan ilk yarıya gireriz.” dedi.

“DÜZCESPOR’UN FUTBOLU SAMAN ALEVİ GİBİ”

Özçiftçi,  Düzcespor’un oynadığı futbolu da değerlendirerek, “Bizim takımımız maçlarda saman alevi gibi, 10 dakika oynuyor, sonra duruyor, bir anda yine atağa kalkıyor. Buna anlam veremiyorum. Düzcespor deplasmanlardan puan çıkarmada yetersiz. 8 maç iç sahada galibiyet,  3 dış saha mağlubiyeti ile 3’de beraberliği var. Deplasmanlardan daha fazla puan alınsaydı, şimdi fark en az 7 puan olurdu. Bizim takım kaliteli takım 6 oyuncumuz, maçın seyrini değiştirecek nitelikte İkinci yarı zorlu maçlar var. Ben Düzcespor’un sezonun ikinci yarısında transfer yapacağını düşünüyorum. Bu mevkiler nereler derseniz, bunu sezonun  son maçı olan Çarşambaspor maçından sonra söylerim.” ifadelerinde bulundu.

“O SENE, BU SENE”

Özçiftçi, Düzcespor için iddialı konuşarak, görüşlerini şöyle sürdürdü: ”Düzcespor bu sezon şampiyon olacaktır. O sene bu sene diyorum.  Bizim grupta ilk beşe girecek takımlar, İskenderunspor, Iğdrspor, 52 Orduspor,  68 Aksarayspor, belki Kuşadasıspor olur.   Kendi sahamızda ilk yarının son maçını Yomraspor ile oynayacağız. Bu maçta, taraftarlar da tribünleri doldurmalı.”

“NURETTİN ZAFER STADI KAPATILMASIN”

Düzcespor Eski Genel Kaptanı Muharrem Özçiftçi, programın ikinci bölümünün başında, futbol kulüplerinin alt yapısını ilgilendiren sorunları da değerlendirerek, Nurettin Zafer Stadı’nın kaldırılmasıyla takımların ve genç sporcuların sorun yasacağını söyleyerek, “Nurettin Zafer sahası kaldırılmamalı, bu çocuklar Şıralık Sahası’na nasıl gidecek? Bir başka problemde, futbolcuların fili lisans çıkarmaları sırasında kardiyoloji raporu almak için sorun yaşandığını Atatürk Devlet Hastanesi’nde sıra sorunu yaşandığı için Üniversite Hastanesi’ne girmek zorunluluğu var. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir gün belirlensin. Bu konu hallolsun.”  dedi.

“ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR ŞAMPİYON OLACAKSA SİLİVRİSPOR’U YENMEK ZORUNDA”

Geçtiğimiz hafta oynanan Beyköy Belediyespor, Çilimli Belediyespor maçının sonucunu da değerlendiren Özçiftçi,  bu skor Çilimli Belediyespor için iyi olmadı. Ancak Beyköy Belediyespor’un puana ihtiyacı vardı. Düşmemek için puanlar lazım. Beyköy Belediyespor’a, patlamayı Çilimli Belediyespor’a yaptı. Bu hafta kendi sahasında lider Silivrispor ile maç, Çilimli Belediyespor için çok önemli. Mutlaka 3 puan almak zoruna.” yorumunda bulundu. Muharrem Özçiftçi, Düzcespor’a, Çilimli Belediyespor’a ve de Beyköy Belediyespor’a bu hafta sonu oynayacakları maçlarda başarı dileğinde de bulundu.

USTA KALEMDEN ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELER

Düzce Postası gazetesi köşe yazarı, usta gazeteci Metin Köseer de, Düzcespor’un Altındağspor maçını, bu güne kadar oynadığı futbolu ve bundan sonraki maçlarda daha iyi sonuçlar alması için futbolcuların daha iyi oynaması gerektiğini, deplasman fobisinin yenilmesi gerektiğini ve iş adamlarından Düzcespor maçlarına taraftarlar için toplu bilet alarak dağıtmalarını ön gördüğü yorumlarda bulundu.

“DÜZCESPOR İÇİN KARAMSARIM, ORTA SAHADA SIKINTI VAR”

Köseer, “Ben Altındağspor maçından 1 puan iyi değil bence. Ancak, ben şunu söyleyeyim. Daha öncede programda söyledim. Ben Düzcespor için karamsarım. Buradaki Orduspor maçında bunun sinyalini verdik. 52 Orduspor maçını aldık ama, 1-0 yendik ama Düzcespor deplasman takımı olamadı. Bakın deplasmanda iki galibiyetimiz var. Üç mağlubiyetimiz var. Geri kalan hep beraberlik. Diyeceksiniz ki, bu takım iyi futbol oynamıyor da nasıl lider bir takım? Bakın, rakiplerimiz hep puan kaybediyor.  Altındağspor maçında zemin bozuk diyorsunuz. Tüm maçlarda mı zemin bozuk? Bunları mazeret yapmayalım. Hakemlere bahane bulmayalım. Düzcespor’un bir deplasman zafiyeti var. Bakın, deplasmanda iki galibiyeti var. Kimi yenmişin? Siirt Özel İdare’yi, Kızılcabölüğü yenmişin.   Bunları herkes yeniyor. Düzcespor’un bir şanı var, bir adı var. O sene bu sene diyorsunuz. Daha öncede söyledim. Düzcespor, puan farkını 7 puan, 8 puan farklı yapmalı. Geçtiğimiz sezonlar gibi olmasın”  dedi.

“DÜZCESPOR’UN BİR ADI, BİR ŞANI VAR”

Metin Köseer, Düzcespor’un orta sahada top kaptırmasına çare bulunmasını da isteyerek, “Orta sahada top kaptırmakta bire biriz. Bundan kurtulamadık.  Altındağspor maçını izlemedim ama, arkadaşlar ifade etti. Orta sahada topu kaptırdık.   Bir uzun top, tin tin kaleye gitti, gol oldu. Benim kimse yadırgamasın. Beni kimse kızmasın. Her maçta topu orta sahada kaptırıyoruz. Biz bunları konuşa konuşa bir çözüm bulacağız. Bizim futbolcularımız, karakterli,   iyi futbolcular. Ama arkadaş, sen liderliğe oynuyorsun, sen lidersin.  Lidere yakışır bir top oynayalım. Lidere yakışır bir oyun oynayalım. Sen lidersin, Düzcespor’sun.  Rakibi boğalım. Biz de boğma yok. Zorlanıyoruz. 1-0 alalım, zorla alalım.  Biz lidere yakışır bir futbol oynayalım.” diye konuştu.

“HER 3 TAKIMIMIZA BAŞARILAR DİLERİM”

Düzcespor maçları için iş insanlarından taraftar için bilet almasını da neren Köseer, “Bu hem taraftarlar için iyi olur, hem kulübe gelir olur” diyerek Düzcespor’a Yomraspor maçında başarı dileğinde bulundu. Köseer, ayrıca Çilimli Belediyespor’a, bu hafta sonu kendi evinde oynayacağı Silivrispor maçı için ve Beyköy Belediyespor’a deplasmanda oynayacağı maç için de başarı dileyerek sözlerine son verdi.

“ 5. DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU GURURUNU YAŞIYORUM”

Tayland’ın başkenti Bangkok Dünya Muay Thai Dünya Şampiyonasında 5. Kez Dünya Şampiyonu olan  Düzce’nin Sporcusu Bediha Taçyıldız,   Sportmence programına  telefonla   canlı yayına  katılarak,  4 rakibini yenerek altın madalya almanın gururunu yaşadığını ifade etti. Taçyıldız, kutlamaları da teşekkür ederek duygularını şöyle dile getirdi. “Şampiyonada 4 rakibimi yendim. Zorlandım ama başardım. Mesela, beni Amerikalı rakip çok zorladı, ama kendini 3-0 yendim. Rus rakibimi finalde de 3-0 yendim ve 5. Kez Dünya Şampiyonu oldum. Şu an İstanbul’dayım ve şampiyon olmanın tadını çıkarıyorum. Düzce’lilere sizin aracılığıyla çok selam ederim.  Düzce’nin benim için ayrı var. Düzce’nin sporcusuyum.  Bana bu güne kadar destek olan Kulübüm Aksuspor’a ve sponsorum olan ve büyük katkı veren, Volta Motor’a da teşekkür ederim.” dedi. Harun Can Şerbetçi’nin Düzce’ye yakın zamanda gelecek misiniz? Sorusuna ise Dünya Şampiyonu Taçyıldız, bazı ziyaretlerim olacak. Bunlar için bekliyorum. Düzce’ye geleceğim. Düzce’yi çok seviyorum” cevabını verdi.