banner851

banner614

ÇİLİMLİ BELEDİYESİ TEDBİRLERİN KAPSAMINI GENİŞLETİYOR

banner619

Koronavisür salgınına karşı denetimlerini sıklaştıran ve ilçe merkezinde adeta kırmızı alarm veren Çilimli Belediyesi, Başkan Muhsin Yavuz’un talimatları ve sahadaki yakın takibi ile çalışmalarını sürdürüyor.

banner846
Çilimli 08.04.2020, 10:32
2712
ÇİLİMLİ BELEDİYESİ TEDBİRLERİN KAPSAMINI GENİŞLETİYOR
banner844

Tüm dünyada küresel bir kriz halini alan koronavirüs salgınında Türkiye’de  hem ölüm hem de vaka sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Düzce’de de vaka sayısı her geçen gün artarken, il genelinde yerel yönetimler tedbirlerini en üst seviyeye çıkartmaya devam ediyor.

İlk vakanın Türkiye’de görülmesinin ardından, salgının yayılmasını önlemek için en etkin mücadeleyi sergileyen Çilimli Belediyesi de tedbirlerinin kapsamını genişletmeye devam ediyor.

Çilimli Belediyesi ekipleri, dün de ilçede kurulan pazaryerinde dezenfekte çalışmaları yaptı. Pazaryerine alışveriş yapmak için gelen vatandaşların ateşini ölçen ve maske dağıtan Belediye yetkilileri Pazarcı esnafı ve vatandaşları salgına karşı dikkatli olmaya davet ederek sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarılarda bulundu. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, “Koronavirüse karşı tedbir almak ve yayılmasını engellemek için ilçemiz merkezinde kurulan pazar yerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yaptık. Ardından zabıta ekiplerimiz pazarcı esnafına ve pazar yerindeki vatandaşlarımıza eldiven ve maske dağıtarak uyarılarda bulundu. Uyarılara ve kurallara uyan halkımıza ve pazar yeri esnafımıza teşekkür ediyorum. Unutmayalım virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değil.” dedi.

Yorumlar (5)
emre. 1 yıl önce
iyi de resimlerden görüleceği üzere ateşi ölçülenlerin çoğu 65 yaş üzerinde.. yasak değil mi bu insanların sokağa çıkması? bir de yanlarında 3 yıldızlı polis var.
ahmet. 1 yıl önce
çilimli kapalı pazaryerininde kapanmaması sürecin başarılı yönetildiği anlamına geliyor.belediye işin başında bu yana sıkı önlemleri ile başarılı olmuştur.inşAllah bundan sonrada hizmetlerinin devamını bekliyoruz.
Sergen karüç 1 yıl önce
Başkan virüsten değil Allah'tan kork.Yaptıklarını görüyor.bırak bu işleri artık.
düzceli yorumcu. 1 yıl önce
başkanım tebrik ederim sürecin başından beri aldığınz önlemler sayesinde çilimli ilçesinde henüz bir vaka görülmedi.çilimli belediyesi bu konuda sınıfı geçti diyebiliriz.
Reklam BUNLAR 1 yıl önce
Ne önlemi almış ki tebrik ediyorsun. Boş beleş muhabbet. Maksat yalakalık olsun sizinki. Ateş ölçen zabıta ne eğitim almış ne biliyor nasıl müdahil olacak o bile birşey bilmiyor
28°
az bulutlu