banner851

banner955

ÇİLİMLİ KÖYLERİNDE HIDRELLEZ KUTLANDI

Düzce’de, Anadolu kültüründe önemli yeri olan Hıdırellez, Çilimli ilçesine bağlı köylerde kutlandı. Mevlid-i Şeriflerin okunduğu, duaların edildiği Hıdrellez kutlamalarına AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin de katıldı.

Çilimli 08.05.2022, 19:55
2621
ÇİLİMLİ KÖYLERİNDE HIDRELLEZ KUTLANDI

Çilimli ilçesine bağlı köylerde, Anadolu kültüründe yaşama bağlılığın ve doğanın canlanmasının simgesi olarak görülen Hıdrellez Bayramı için törenler düzenlendi. 

Çilimli İlçesine bağlı İshaklar, Kuşoğlu, Alacamescit ve Dikmeli Köyleri tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen Hıdırellez Bayramı Mevlidi yoğun katılımla yapıldı.

Düzenlenen Mevlit programına AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, Çilimli İlçe Başkanı Orhan Kansız, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Mevlid-i Şerif’in okunmasının ardından konuşan Keskin, Vatandaşların Hıdırellez Bayramlarını kutladıklarını belirtti.

Keskin, “Çilimli İlçemizde İshaklar, Kuşoğlu, Alacamescit ve Dikmeli Köylerimizin ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Hıdırellez Bayramı Şenliklerine ve Mevlid-i Şerif'e katılarak vatandaşlarımızla hemhâl olduk. İyiliğin, bereketin ve bolluğun bayramı kutlu olsun. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız