banner851

banner614

DERNEK YÖNETİCİLERİ CEMAATLE BULUŞTU

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte, Düzce’de etkinlikler başladı. Çilimli’nin Ulucami Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği cemaat ile etkinlik düzenledi.

banner619
Çilimli 09.06.2021, 11:30 09.06.2021, 16:11
632

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzun süre yapılamayan etkinlikler, normalleşme süreci ile birlikte yeniden başladı. Pandemi nedeniyle uzun süre cemaat ile bir araya gelemeyen Çilimli Ulucami Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticileri, cemaat ile buluştu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hasan Kazancı, , “İlçemize son yıllarda gerek göç gerekse emekli olup geri dönenlerle hem ilçe nüfusumuz hem de cemaatimiz arttı. Camimizde birlikte namaz kıldığımız, safa durduğumuz kardeşlerimizin birbirlerini tanımadıklarını, aramıza sonradan katılanların sadece namaz için gelip gittiklerini fark ettik.

Erdemliler Derneği’nin “Yerel Dernekler El Ele” projesi, rol model dernek etkinliklerini de fırsat bilerek, cemaatimizin birbiriyle tanışması ve kaynaşması için bir program düzenledik. Gerçekleştirdiğimiz tanışma, kaynaşma ve salgın döneminde Camii adabı temalı buluşmamız da cemaatimiz birbiriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular. Ayrıca bu toplantımızla camilerimizin mamur tutulmasının yanında cemaatimizin de ihya edilmesi gerektiğinin de ne kadar gerekli ve önemli olduğunu gördük.

Camii dernekleri olarak sosyal çalışmalar da yapmak bizlerin öncelikli hedeflerinden olmalıdır. Camii dernekleri olarak cemaatimizin çocuklarına burs verebilir, hastalarımızı ziyaret edebilir, geziler, konferanslar, eğitim programları düzenleyebiliriz.” İfadelerine yer verdi.

Dernek Başkanı Hasan Kazancı’nın konuşmasının ardından sırayla katılımcılar kendilerini tanıttı.  Çay ve kek ikramıyla devam eden toplantının sonunda Çilimli Ulucami Mahallesi Cami Derneği yöneticileri, toplantıya katılanlara günün anısına dernek logolu kolonya, ıslak mendil ve maske hediye etti.

Yorumlar (3)
Düzceli 4 ay önce
Kaç para toplandı?
Mustafa A. 4 ay önce
Hasan Hocamın adını yanlış yazmışsınız sayın editör. Hasan KARADAYI olacak o.
Düzceli 4 ay önce
Benim verdiğim vergilerle bu gerici cemaatlere yardımlarda mı bulunuluyor? Haram olsun o zaman.