banner851

banner614

GENÇLER FARKINDALIK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

banner619

Çilimli’de kıraathanelerin aslına uygun şekilde kitap okunan yerlere dönüşmesini sağlamak için Çilimli Gençlik Merkezi’nin gönüllü gençleri harekete geçti. İlçedeki kıraathanelerde kitap okuma etkinlikleri düzenleyen gençler, bu sayede farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

banner846
Çilimli 09.09.2020, 09:53
1548
GENÇLER FARKINDALIK İÇİN HAREKETE GEÇTİ
banner844

Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulanan "Kıraathaneler Aslına Dönüyor Projesi" kapsamında Çilimli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Çilimli Gençlik Merkezi’ndeki gönüllü gençler tarafından kıraathanelerde kitap okuma etkinlikleri düzenleniyor.

Çilimli Gençlik Merkezi Gönüllü gençleri, proje kapsamında gittikleri kıraathanelerde kitap okuyarak, bu konuda farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Çilimli Gençlik Merkezi sorumlusu Mahmut Kır, geçmişte kıraathanelerin edebiyat, tarih, din ve hayat üzerine konuşmaların yapıldığı, kitap okunduğu yerler olduğunu anımsatarak, zamanla kıraathanelerin bu işlevinden uzaklaşarak sadece oyun oynanılan mekanlara dönüştüğünü dile getirdi. Kır, "Amacımız Çilimli'deki kıraathanelerin kitap okunan yerlere dönüşmesini sağlamak. Kıraathanelerde oyun oynayan insanların yanında oturup kitap okuyup, satranç oynayarak farkındalık oluşturuyoruz." dedi.

Projeye Çilimli Kaymakamı Onur Şan, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Gülay Ercan, Çilimli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Kır ile Düzce Gençlik Merkezi Müdürü Samet İnce katıldı.

Yorumlar (3)
Osman 12 ay önce
Ya çocuklar gidin evinize. evde oturun. Başınıza bi iş gelecek. Alışmayın bu aylakhanelere.
Kazım Karabekir 12 ay önce
Nihayet çilimli denen yerde örnek bir proje oldu inşAllah devam eder.
Vatandaş 12 ay önce
Saçma sapan haberler yapmayın lütfen corona geçmiyo mu satranç taşından kitaptan