banner851

banner955

HALK GECEYİ SOKAKTA GEÇİRMEYE HAZIRLANIYOR

Bugün Düzce’de meydana gelen merkez üsttü Yayakbaşı olan 5.3 şiddetindeki deprem, yürekleri ağızlara getirdi. Büyük panik yaşayan Düzceli Vatandaşlar, kendilerini sokağa attı. Çilimli ilçesinde ise 2. Etap TOKİ konutlarında oturan bazı vatandaşlar, evlerine girmeye çekindikleri için geceyi sokakta geçirmeye hazırlanıyor. Yeşilmahalle Köyü Muhtarı Ömer Emral, Çilimli 2. Etap TOKİ Konutlarında 286 hanede yaşayan bazı vatandaşların evlerini terk ederek köylerine gittiklerini, bazılarının ise evlerine girmeye çekindikleri için sokakta yaktıkları ateşin başında oturduklarını söyledi.

Çilimli 17.11.2021, 19:53 18.11.2021, 01:23
11538

Düzce bugün, 12 Kasım deprem felaketinden 22 yıl sonra, büyük bir kâbusu yaşadı. Düzce’de meydana gelen 5.3 şiddetindeki deprem halkta büyük bir panik yarattı. Çilimli ilçesinde bulunan 286 hanelik 2. Etap TOKİ Konutlarında deprem nedeniyle evlerine girmeye korkan vatandaşların büyük bir bölümü evlerini terk ederek, köylerine gitti. Gidecek yeri olmayan vatandaşlar ise, yaktıkları ateşin başında geceyi sokakta geçirmeyi hazırlanıyor.

Çilimli Yeşilmahalle Muhtarı Ömer Emral, Öncü Haber muhabirine yaptığı açıklamada, “ halk büyük bir panik yaşadı. Çilimli 2. Etap TOKİ’de 286 hane bulunuyor. Burada yaşayan sadece 30 hane evlerinde. Diğerleri deprem korkusu ile köylerine gitti. Evlerine giremeyen vatandaşlarımızda yaktıkları ateşin başında geceyi sokakta geçirecekler” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Mesut 1 yıl önce
Gecmis olsun duzcem
Yeni Sayımız