banner851

banner955

KÖYLÜLERİN BAŞVURMADIĞI YER KALMADI

Çilimli ilçesine bağlı Yenivakıf Köyünde, telefon operatörlerinin baz istasyonlarının olmaması nedeniyle vatandaşlar cep telefonu kullanamıyor. Cep telefonları ile arama yapmak için yüksek tepelere çıkmak zorunda kalan köylüler başvurmadık yer bırakmazken, Düzceli yetkilerden bu sorun karşısında yardım bekliyor.

Çilimli 04.05.2022, 17:15 04.05.2022, 17:28
5940
KÖYLÜLERİN BAŞVURMADIĞI YER KALMADI
banner986

Yaşadığımız iletişim çağında hem Çilimli, hem de Düzce’ye oldukça yakın bir konumda olan Çilimli ilçesine bağlı Yenivakıf Köyü’nde cep telefonları çekmiyor. Telefon operatörleri ile iletişime geçip, ilgili şikayetlerini aktaran köylüler, bugüne kadar konu ile ilgili sonuç alamadı.

Birilerini aramak için köydeki yüksek noktalara çıkarak görüşme yapabildiklerini ifade eden köylüler, son çare olarak ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına yaptı. Cep telefonlarını kullanamamalarına rağmen her ay telefon operatörlerinden gelen yüksek meblağlardaki faturaları ödemek zorunda kaldıklarını kaydetti.

Konu ile ilgili Düzceli yetkililerden yardım beklediklerini dile getiren köy sakinlerinden Mustafa Kısaoğlu, “Köyümüzde maalesef cep telefonlarını kullanamıyoruz. Hiçbir hat burada çekmiyor. Düzce ve Çilimli’nin ortasındayız, ama bu çağda iletişim sıkıntısı yaşıyoruz. Düzceli yetkililerden bu konu ile ilgili yardım bekliyoruz” dedi.  

Yorumlar (11)
Laf ebesi 2 hafta önce
Alt yapısı olmayan onlarca köy var, iki metre den şu çıktığı için logar açamayan mutfak giderini tuvalet giderini arka bahçeye öylece açıkta akıtmak zorunda kalan haneler var.
German 3 hafta önce
'Kutsal Devletiniz' Ay'a sert iniş yapmakla meşgul.Bir insin hayırlısıyla ona sonra bakar.Azıcık tolerans lütfen! Aziz Millet.
hakan 3 hafta önce
telefon çekmeyen köyler...ÇAMLISU, İSMİÇAYIR,daha sayayımmı ??
Düzceli2 3 hafta önce
Vakıf köyünün yüzde yetmişi telefonlarının çekmemesini CaHaPa den sanmıyosa gel beri bayyyy kemal neden yapmıyon sen baz istasyonunu
Çilimlili 3 hafta önce
Yeni vakıf in komşu köyü sarımeşe de aynı sorun var telefon çekmiyor lütfen bir çözüm bulunsun
Muhsin ali 3 hafta önce
Çilimli de alk parti yavaş yavaş bitiyor kendinize gelin ilçe teşkilatı ! boş kuru kuru resim paylaşmayı bırakın artık
Alican 3 hafta önce
Akşama kadar aynı adamlar aynı kıyafetle o kahvede oturuyor karı kız keseceklerine ellleri iş tutsun
Bosver 3 hafta önce
Arkadaşlar bu biraz saçma diyecem ama dahada fazlası çünkü ben bugün gitmiştim yeni vakif köyüne ve beni aralıklarında ben rahatlıkla konuştum lütfen sayın haberci arkadaşlar bi haber yapacak oldukları zaman önce anket yapılması gerekir....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı az bulutlu