banner851

banner955

SÜLEYMANCI CEMAATİ’NİN YURDUNDA AYKIRILIK

Çilimli ilçesinde yapılan Koronavirüs denetimlerimde, Hisar Talebe Yurdunda İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kurallara uyulmadığı ortaya çıktı.

Çilimli 20.09.2020, 13:01 21.09.2020, 10:24
53380
SÜLEYMANCI CEMAATİ’NİN YURDUNDA AYKIRILIK

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Koronavirüs salgını nedeniyle, Çilimli ilçesinde denetim yapıldı. Çilimli Kaymakamı Onur Şan’ın da katıldığı denetimlerde, ilçede faaliyet gösteren Hisar Talebe Yurdun da İçişleri Bakanlığı tarafından alınan Koronavirüs salgını kurallarına uyulmadığı ortaya çıktı.

Duyarlı vatandaşlar tarafından CİMER’e yapılan şikayetten sonra Kaymakamlık idari işlem için Milli Eğitim Müdürlüğü denetimindeki heyetle yurda giderek yerinde inceleme başlattı.

Çilimli Kaymakamlığı’nın yaptığı incelemede yurtta otuza yakın öğrenci bulunduğu tespit edildi. Milli Eğitim müdürlüğü heyetinin incelemesinden sonra tedbirler kapsamındaki yurda öğrenci alınmaması gerekirken 30 yakın öğrencinin yurtta bulunması üzerine idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Hisar Talebe Yurdu’ndan yapılan açıklama da ise denetim yapıldığı gün üç dört öğrencinin eşyalarını almak için yurda geldikleri bu esnada idari işlem yapıldığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre yurt yetkilisinin açıklamasını aksine yurtta otuz kadar öğrenci olduğu bunların da dokuz öğrencinin sosyal mesafeyi ihlalden idari para cezası kesilerek uyarıldığı öğrenildi. Yapılan işlemden sonra öğrencilerin yurttan tahliye edilerek ikametlerine gönderildiği öğrenildi.

Yetkililer bu ve benzeri kural ihlallerinin emniyet birimlerine bildirilmelerinin toplum sağlığı açısından ehemmiyetine dikkat çekerek halkı duyarlı olmaya davet etti.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (99)
Sanane 2 yıl önce
Eeeee sizene bundan ağzı olan konusuyor
Mustafa 2 yıl önce
Arkadaşlar bu gibi yerler yorum falan yazmayalım lütfen herkes gerekeni uapsın
Onur Tuna 2 yıl önce
Allah her türlü musibeti başımıza yağmur gibi yağdırırken bu musibetler acaba bu kursların islam hizmetlerine engel olmaya çalışıyoruz diye mi başımıza geliyor diye düşünmek yerine daha çok hizmete engel olmaya çalışmak nasıl bir gafilliktir..
Dogrucu 2 yıl önce
Oteller tıka basa dolu Tv'de Türkiye ye gelen turist sayısını veriyorlar bu turistler nerde kalıyor acaba ,birilerinin derdi virüs değil Kur'an,din,İslam millet otobüste minibüste metrobuste yapış yapış duruyor vay efendim Kur'an kursları açılmış sizin derdiniz ney açık konuşun millet de ona göre cevap versin size içten pazarlıklı insancıklar
Paris li müslüman 2 yıl önce
Tatile Gezmeye eylenmeye alışverişe gelince korona virüs yok ibadete gelince korona virüs var. Bu kafayla Türkiye daha cok bela ve musibet yaşar. Allah sonumuzu hayr etsin
Hüseyin 2 yıl önce
Günde 5 sefer abdest alan insanlar bunlar.en pis yerleri bile başkalarının en temiz yeridir.ama Allah ayatte veba varsa kurullara uyulmasını ister...çok zor durum imanı bile zedeleye bilir..dikkat!!!
Emekli 2 yıl önce
SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN IN Kuran için nelere katlandığını hangi zorluklarla baş ettiğini hatırlayın. Menderes hükümeti tarafından hapse atıldığını düşünün bunlar ne ki
9mer 2 yıl önce
Çok doğru söylüyor sunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık