banner851

banner955

ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Hayata geçirilen proje kapsamında 20 dönüm arazide yetiştirilen siyah pirincin tanıtımı için Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz harekete geçti. Çilimli Belediyesi tarafından ilçede ‘Siyah Pirinç’ festivali düzenlenecek. 2 gün sürecek festivale, Türkiye’nin tanınmış sanatçıları katılacak.

Çilimli 29.08.2022, 12:45 29.08.2022, 17:10
7227
banner1032

Çilimli Belediye Başkanı özverili çalışmalarıyla hayata geçirilen ve 20 dönümlük arazide yetiştirilen besleyici değeri oldukça yüksek siyah pirincin tanıtımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Çilimli Belediyesi, dünyada ‘superfood’ (süper besin) olarak adlandırılan, mineral ve vitamin açısından en zengin besinler arasında yer alan siyah pirinç ekiminin yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Çilimli Belediyesi, Türkiye’de Çilimli ilçesine özgü siyah pirincini, Türkiye’nin sevilen sanatçılar ile tanıtacak.

Pirincin tanıtımının yapılması için Çilimli Belediyesi tarafından 3-4 Eylül tarihleri arasında Çilimli Siyah Pirinç Kültür Festivali düzenleyecek. Festivalin ilk günü olan 3 Eylül tarihinde Türkiye’nin sevilen sanatçısı Ecem Umay sahne alacak. Festivalin ikinci olan 4 Eylül’de ise sevilen pop sanatçısı Mustafa Ceceli sahneye çıkacak.

Ayrıca festival kapsamında yerel sanatçılar da sahne alacak.

Yorumlar (2)
cash81 1 ay önce
tivorlu ismailide cagırın
The doctor. 1 ay önce
Doğrusunu bildiğim yanlışları dinlerken ben
13
parçalı az bulutlu