İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş, Motorize Yunus Ekipleri ve Gece Kartalları, Düzce genelinde halkın huzur ve güvenliği için yine sokağa indi.

Polis ekipleri tarafından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde umuma açık işyerleri, metruk alanlar, park ve bahçeler ile eğlence mekânları denetlendi.

7 bin 662 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sistemi sorgusunun yapıldığı denetimlerde haklarında çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 35 kişi gözaltına alındı. İşlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şahıslardan 15’i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Çilimli T Tipi Cezaevine gönderilirken, 23’ü ise Denetimli Serbestlik Koşulu serbest bırakıldı.

Tutuklananların arasında 5 yıl 10 ay, 5 yıl 4 ay, 4 yıl 2 ay ve 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 kişi olduğu öğrenildi.

Yapılan denetimlerde ayrıca, il merkezinde 2 adet Av Tüfeği, 6 adet Ruhsatsız Tabanca, 5 adet Kurusıkı Tabanca, bu silahlara ait 59 adet mermi, 1 adet muşta,  1 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı cam pipo, 17 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. 

Denetimlerin halkın huzur ve güvenliği için il genelinde aratarak devam edeceği bildirildi.