Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ve motorize yunus ekipleri, il merkezinde asayiş uygulamalarına aralıksız devam ediyor. Çok sayıda personelle yapılan asayiş uygulamasında umuma açık iş yerleri, parklar, caddeler ve şüpheli araçlar üzerinde denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde bin 118 vatandaşın GBT sorgusu yapılırken, çeşitli suçlardan aranan ve haklarında kesinleşmiş hapis kararı olan 14 kişi gözaltına alındı. Tutuklananlar arasında haklarında 7 yıl 6 ay, 6 yıl 8 ay ve 5 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahısların olduğu bildirildi.

Polis ekipleri tarafından İşlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 14 şahıstan 6’sı serbest bırakılırken, 8 kişi ise ifadelerinin ardından sevk edildikleri Düzce Adliyesi’ndeki mahkemelerce tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Yapılan denetimlerde ayrıca, Nalbantoğlu Mahallesinde bulunan bir tekel büfesine, kumar oynatılması ve yasak olmasına rağmen içeride içki içirtildiği gerekçesi ile idari para cezası kesildi.

 

Gün boyu süren denetimlerde 6 adet Ruhsatsız Tabanca, bu tabancalara ait 41 adet mermi ve 3 adet Yivsiz Tüfek ele geçirildi.

Asayiş uygulamalarının Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, artarak devam edeceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI