CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, belediye meclisi kasım ayı oturumunda gündeme alınan Düzce Belediyesi’nin şirketleri YEYPAŞ ve İNTAŞ’ın sermaye arttırımı taleplerini değerlendirdi. Her iki şirketin de borçlarını ödeyemediği ve sağlıklı ticaret yapabilmeyi sürdürebilmesi için 11 milyon liralık sermaye arttırımı talebini sert ifadelerle eleştirdi.

TİCARET YAPIYOR, DÜZCE’YE HİZMET ETMİYOR”

Tozan konuyla ilgili olarak, “YEYPAŞ ve İNTAŞ üzerinden ticaret yapılırken asıl yapması gereken ara sokaklarla ilgili hiçbir şey yapmıyor. Vatandaşlarımız bunu görmeli. Düzce Belediyesi iki belediye şirketi üzerinden ticaret yapmaktadır. Düzce’ye hizmet etmemektedir. Bunun çözümü bu belediye başkanından kurtulmaktır.” şeklinde konuştu.

ACABA HANGİ FATURALARLA ORASI ÇALIŞAMAZ HALE GETİRİLDİ?”

Tozan, iki şirketi için yapılması gerekenleri şu şekilde sıraladı: “YEYPAŞ ve İNTAŞ'A bağımsız bir denetleme kuruluşundan raportör isteyelim, orası bir denetlensin. Acaba hangi faturalarla orası çalışamaz hale getirildi? İçi nasıl boşaltıldı? Bu konuyla ilgili ihmali olanlar yargıda hesap versin.”

BİR DAHAKİ YEREL SEÇİMLERDE AK PARTİ'YE OY VERMEYECEKLER”

Tozan son olarak Düzce’de hemen hemen herkesin şikayet ettiği alt yapı ve yol sorunları için görüşlerini aktardı. CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Bir dahaki yerel seçimlerde AK Parti'ye oy vermeyecekler. CHP'den bir başkan çıkartıp tüm sorunları çözeceğiz. Önce altyapılar yapılacak. Kanalizasyon suları yapılacak. Yağmur en şiddetli yağdığında dahi yolda 1 santimetre dahi taşmayacak şekilde altyapının hesabı yapılacak. Kaldırımlar yapılacak. Bu sorundan kurtulacağız?” dedi.