banner851

banner955

BU KEZ DE 15 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA BAKMADI

Sık sık skandallarla gündeme gelen ve bölgedeki vatandaşlar tarafından sürekli şikâyet edilen Cumayeri 2 No. Lu Sağlık Ocağı’nda görevli Aile Hekimi bu kez de üvey annesiyle yüksek ateş ve boğaz enfeksiyonu şikâyetiyle sağlık ocağına giden 15 yaşındaki bir çocuğu ‘velisi yok’ gerekçesiyle tedavi etmeden evine yolladı.

Cumayeri 18.08.2022, 16:28 18.08.2022, 16:28
9302
BU KEZ DE 15 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA BAKMADI

Önceki gün 0542 767 18 81 numaralı öncü Haber Whatsapp İhbar Hattımıza gelen bir şikâyeti değerlendiren haber ekibimiz, adı sıklıkla bölgedeki vatandaşlara şifa dağıtmak yerine çile dağıtan Cumayeri 2 No. Lu Sağlık Ocağı’nda görevli Aile Hekiminin bir skandalıyla daha karşılaştı.

İş gereği şehir dışında bulunan Kenan Polat isimli bir vatandaş, resmi nikâhlı eşinin kendisini arayarak 15 yaşındaki oğlunun yüksek ateş ve boğaz enfeksiyonu şikâyetiyle hastalandığını söyledi. Şehir dışında olduğu için gelemeyeceğini ifade eden Polat, eşine çocuğunu Cumayeri 2 No. Lu Sağlık Ocağı’na götürmesini söyledi.

Hasta çocuk ile beraber Sağlık Ocağı’nın yolunu tutan kadın, sağlık ocağında doktorun onur kırıcı ve doktorluğa yakışmayan tavrıyla karşılaştı.

“VELİSİ YOK, BAKAMAM!”

Ateşler içerisinde yanan çocuğa hiçbir müdahalede bulunmayan Doktor Melih Y., üvey annesine atıf yaparak; “yanında resmi velisi yok, bakamam” diyerek hasta çocuğu o halde evine gönderdi.

Bu rencide tavrın yanısıra 15 yaşındaki bir çocuğun sorumlu hekim tarafından tedavi edilmeyişini içerleyen baba Kenan Polat şehir dışında olmanın verdiği çaresizlikle işini gücünü bırakıp apar topar Düzce’ye geldi ve oğlunu Düzce Atatürk Devlet hastanesi Acil Servisine yetiştirerek tedavisini yaptırdı.

“CİMER’E ŞİKÂYET ETTİM”

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde çocuğunu tedavi ettiren baba, sorumsuz doktoru Cimer’e şikâyet etti. Konuya ilişkin Öncü Haber’e Whatsapp İhbar Hattından ulaşan mağdur baba Kenan Polat, “bu doktorun ilk vukuatı değil, 14 yaşındaki kızım kendi başına gittiğinde onu tedavi ediyor çünkü kimin kızı olduğunu bilmiyor. Ama oğlum üvey annesiyle gidince velisi yok bakamam diyor. Çünkü onu tanıyor benim oğlum olduğunu biliyor. Burada mesele bakamaması değil bana karşı bir tavrı var, bana karşı bir kini var” ifadelerine yer verdi.

DOKTOR AÇIKLAMA YAPMADAN TELEFONU KAPATTI

Bunun üzerine Haber Merkezimiz ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama almak üzere Cumayeri 2 No. Lu Sağlık Ocağı’nda görevli Aile Hekimi Melih Y.’yi arayarak iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

İlk vukuatı olmadığı çevredeki vatandaşlar tarafından da teyit edilen olaylı Doktor Haber Merkezimizden kendisini arayan arkadaşımızı tersleyerek telefonu yüzüne kapattı.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ VATANDAŞA SAHİP ÇIKTI

Bunun üzerine Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ı arayarak konuya ilişkin bilgi alan haber ekibimize “konuyu bütün detaylarıyla öğrenip gereğini yapacağız” ifadelerini kullandı. Ayrıca “mağduriyet yaşayan vatandaşımıza kapımız sonuna kadar açık, istediği zaman bizi ziyaret edebilir” diyen İl Sağlık Müdürü Yılmaz, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizdi.

Öte yandan Düzce Valiliğine giderek durumu anlatıp şikâyetçi olan baba Kenan Polat, Düzce Valiliği’nden de “bu muamele yanlıştır, böyle bir şey yapılamaz gereğini yapacağız” cevabını aldığını aktardı.

Yorumlar (7)
mustafa küçük 1 ay önce
vadandaşı araştırın böyle değerli doktorları kuralara uyan bir doktarı sosyal medyaya yem etmeyin ben bu doktordan çok memnunum
halk 1 ay önce
Doktor doğru olanı yapmış.Net..
Hukukçu 1 ay önce
Anayasaya göre doğru olanı yapmıştır.
Bi dakika 1 ay önce
Doktor haklı ama
vatandaş 1 ay önce
resmi velisi varsa bakması gerekir elbet de ildeki en kapsamlı hastane olan üniversite hastanesinin acilinin yanında anne babası olmasına rağmen çocuklara bakmamasını neden haber etmediniz acaba bunca zamandır
Kanunları Dr. Mu 1 ay önce
Şimdi hasta var, ancak kanun gereği Dr. da yapması gereken yapmak zorunda, burada suçlu kim, kanun gereği yaşı küçük olduğu ve yanında velisinin bulunması gerekiyorsa Dr. Burada ne yapmalı, eğer bakması gerek deniyorsa bütün velisi yanında olmadan gelen herkesi muayene etmeli, yani burada öncelikle kanunlarda bulunan aksaklıklar giderilmeli ki bu tür olaylar olmasın.
Vatandaş 1 ay önce
Doktorun yaptığı tamamen doğru reşit olmayan birisini yasal velisi olmadan muayene edemez dokunaz bile çünkü olası sıkıntılar karşısında sorumluluğu alacak birisini bulamaz
22
kapalı