banner851

banner955

BU MEKANİZMA DOĞA TUTKUNLARININ GÖZDESİ OLDU

Cumayeri’nde adrenalin tutkunları, fırlatıldığında saniyede 120 kilometre hıza ulaştıran 'insan sapanı' mekanizmasıyla heyecan dolu anlar yaşıyor.

Cumayeri 26.06.2022, 11:20
3281
BU MEKANİZMA DOĞA TUTKUNLARININ GÖZDESİ OLDU
banner1032

Rafting yapmak için Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen köyüne gelen vatandaşlar, 'insan sapanı' ismi verilen özel düzenekle adrenalin dolu anlar yaşıyor.

Çelik direklerin arasına kurulan platforma güvenle bağlanan vatandaşlar, traktörle geri doğru çekilerek fırlatılıyor. Yaklaşık 20 metre yüksekliğe fırlatılan ve saniyede 120 kilometreyi bulan hızla ulaşan vatandaşlar, hem Melen Çayı'nı hem de köyü kuş bakışı görme fırsatı buluyor.


"İlk deneyimimdi ama harikaydı"
Rafting için Düzce'ye gelen Tunay Şahiner, "Rafting için Gölcük'ten Düzce'ye geldik. İnsan sapanını görünce merak ettik, denemek istedik. İlk deneyimimdi ama harikaydı. Biraz tehlikeli olacak diye korkuyordum. Tehlikeli hiçbir yanı yok, tüm önlemleri almışlar. Adrenalin biraz yükseliyor. Kesinlikle diğer kişilere de bunu öneririm. Herkes denemeli" dedi.


 

banner844
Yorumlar (1)
ismail durmaz 3 ay önce
buraya macera parkı yapılsa daha çok turişt çeker yetkililer para kazanır adrenalin tavan yapar yeterki yatırımcı bulunsun
23
açık