banner851

banner614

BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU....

Bir süre önce köylerde çöplerin belirli yerlere toplanarak alınması için koyulan konteynırların günlerce boşaltılmaması şikâyetlere neden oluyor. Cumayeri ilçesine bağlı Hamascık Köyünde bir süre önce İl Özel İdaresince belirli yerlere koyulan kontenyırların içinde biriken çöplerin alınmaması yüzünden etrafa yayılmalarının yanı sıra, çevrede kötü kokuya neden olmaları halkın şikâyetlerine yol açıyor.

banner619
Cumayeri 04.09.2021, 09:45 04.09.2021, 15:38
686

Bir süre önce Düzce’ye bağlı köylerde düzenli çöp toplanması için dağıtılan konteynırları’nın  içinde biriken çöplerin günlerce alınmaması şikayet konusu oluyor.

Düzce İl Özel İdaresince bir süre önce düzenli çöp toplanması için Cumayeri ilçesine bağlı Hamascık Köyü’nün belirli yerlerine de çöp konteynırları yerleştirildi.  Ancak bu kontenyırların içinde günlerce birikmesine rağmen ekiplerce alınmayan çöpler etrafa yayılmaya ve kötü koku yayılmasına neden olmaya başladı.

Durumdan şikayetçi olan Hamascık Köyü halkı, 0542 7671881 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na başvurarak sorunlarını bildirdir. Köy halkı, “Çöp konteynırlarını koydular diye sevindik. Ancak günlerce içi çöp dolmasına rağmen gelip boşaltan yok. Çöpleri gelip boşaltan olmayınca etrafa yayılıyor. Kötü kokuya maruz kalıyoruz. Madem ki, çöpü almayacaklardı da bu konteynırları niye koydular? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Haber: Harun Can ŞERBETÇİ

banner844
Yorumlar (6)
Cantürk 3 hafta önce
Düzce il özel idaresi mafyadır, ülkenin su kaynakları üzerinde lobicilik yaparak çöp tesisi kurdurmuş bir çıkar örgütüdür. Çöp toplamak paravan asıl işleri hortumlamak ve çıkar lobiciliği.
Çöpü evinin oraya attır.. 3 hafta önce
Çöpün fazla çıkacağını belediye anlamıyor anlaşılan. Haber sonrası alırlarsa şaşırmayız. Ağzınla beyni arasında irtibat kesik olduğunu düşünmekten kendimi alamadım.
DÜZCELİ 3 hafta önce
KÖYLERDE HAFTADA BİRGÜN ÇÖP TOPLANIR FINDIK MEVSİMİ OLDUĞU İÇİN BİR İKİ AY FAZLA ÇÖP CIKAR BUNUDA FIRSAT BİLİP HABER YAPMAYIN .
Köylü Vatandaş 3 hafta önce
Yoğunluk olduğu zamanlarda haftada birgün değil 3 veya 4 gün çöpler alınacak o zaman. İnsanları bu manzaraya muhtaç etmeyecekler. Özel idare vatandaşın vergileriyle dönüyor. Kimse yoğunluk var diye bahane üretmesin çözüm bulsunlar.
Cantürk 3 hafta önce
Fındık mevsimi ile çöpün en alakası var, kendi çöpünü toplayamıyorsun tarım işçisinin arkasını nasıl toplayacaksın? Yetersizsin kardeşim! Asıl işin çöp toplamak değil çıkar devşirmek olmuş
Ona göre organize olacaksın, kurban bayramında da aynı rezalet, fındık mevsimin tarihi belli taşeron işçi alır çözersin ama pisliği normalleştiriyorlar, fındık mevsimi pislik mevsimi midir? Böyle midir sizin normaliniz? Sanki şehirden ansızın kasırga geçti! Organize ol, yap hazırlığını
Su kaynakları üzerinde çöp toplama tesisi kurdurmuş bir il özel idaresinin sosyal sorumluluk hissetmesi mümkün değil en fazla siyasi baskı hisseder. Düzce halkının hizmetçisi değil bunlar, emanetçiler. Emirle iş yapar avantasına bakar! bakanken hecinlerde çöp kelimesi duyulmayacak diyen adamı belediye başkanı olunca hecinlerde açılış yaptırdılar. Olanlar ibretliktir! Dünyada heyelan bölgesinde su kaynakları üzerinde çöp toplayan medeni bir ülke var mı? Senin çöp konteynerının dolu olması onların öncelik sırasında değil, kuraklık arttıkça hecinlerdeki tesis daha da göze batacak.
hakan 3 hafta önce
bu beyinsizler anlamaz.