banner851

banner614

İDDİALARA BAŞKAN KOLOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Düzce’den sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Melen Çayı kenarında Cumayeri Belediyesi eski mezbahanesinde kaçak kesim yapılarak suyun kirletildiğini duyurarak yetkilileri göreve davet etti. Öte yandan konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, kaçak kesim hadisesinin yaklaşık bir ay önce yaşandığını ve belediye olarak gerekli müdahalelerin yapılarak tedbirlerin alındığını söyledi.

banner619
Cumayeri 25.01.2021, 14:13 25.01.2021, 14:19
2743
İDDİALARA BAŞKAN KOLOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Her fırsatta Düzce’nin sorunlarını gündeme taşıyan Düzce’nin fahri milletvekili Mahmut Tanal, bu kez İstanbul’un içme suyu ihtiyacının bir kısmını karşılayan Melen Çayı’ndaki kirliliği gündeme taşıdı.

Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Tanal, Melen Çayı kenarında Cumayeri Belediyesi eski mezbahanesinde kaçak kesim yapıldığını duyurdu.

TANAL: “MELEN ÇAYI KİRLETİLİYOR”

O anlara ait görüntüleri de paylaşan Tanal, “İstanbul’un içme suyu ihtiyacının karşılandığı Melen Çayı kirletiliyor. Yetkilileri göreve çağırıyoruz” sözleriyle Tarım ve Orman Bakanlığı ile Cumayeri Belediyesi’ne seslendi.

KOLOĞLU: “BELEDİYE ELİYLE GEREKLİ TÜM İŞLEMLER UYGULANDI”

Öte yandan konuyla ilgili Öncü Haber’e konuşan Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Tanal’ın paylaşımındaki olayın 15 ila 30 günlük bir olay olduğunu belirterek tespitin sonrasında gerekli tüm işlemlerin belediye eliyle uygulandığını açıkladı.

ARKA KAPIDAN GİRİLMİŞ

Başkan Koloğlu, “Biz orayı mühürledik şu anda kesim yok orada. 15 gün 1 ay içerisinde olan bir hadise. Hatta bununla ilgili CİMER şikayeti geldi. Biz de araştırdık orada kaçak kesim yapıldığını tespit ettik ama kimin olduğu belli değil. Kapı kapalı olmasına rağmen arka kapıdan girmiş. Tespit edemedik ama şu anda mühürlenmiş durumda. O tarihten sonra burada herhangi bir kesim olmadı” dedi. Koloğlu ayrıca söz konusu yerin 11 Ocak 2021 itibariyle mühürlendiğini ve yıkım kararı alındığını açıkladı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (5)
Köylü 8 ay önce
Pırpır köyü kanalına Çilimli arabacı mahallesi hattından resmen bok akıyor. Ve pırpır köyü sınırları kanal yakin bulunan büyük baş hayvan çiftliğide tüm pisliklerini oraya akıtıyor İstanbul giden içme suyu gerçekten temiz yani bu hayvan koperatifi ve Çilimli arabacı mahallesinden gelen hay için tedbir alınması lazım
Yolcu 8 ay önce
o mezbahada ayda iki uc kez kesim var.kesende cumayerindeki kasaplardan biri.belediyenin bilgisiyle kesiliyor.kime anlatiyorsunuz.orada asil sorun melenin kirlenmesi degil.hijyen sifir ve millete o et yediriliyor.herkes biliyor.Melene karisan organik artik.ondan bir sey olmaz.ama bakterklerle dolu et halk sagligini mahveder.
ali veli 8 ay önce
melen suyunu kirleten her yıl milyonlarca balığı telef eden bu yaz simsiyah akmasına sebep olan pakmaya fabrikasını neden kimse görmüyor.
Strannger 8 ay önce
Temel kasap tan başka kimsede oranın anahtarı yok belediye de buna göz yumuyor
düzce sevdalısı 8 ay önce
tanal parti kur sana oy verelim düzceyi düzceliden daha çok düşünen vekil