banner851

banner955

MACERASEVERLER BAYRAM TATİLİNİN TADINI MELEN ÇAYI'NDA RAFTİNG YAPARAK ÇIKARDI

Türkiye'nin önemli rafting parkurlarından birine sahip Düzce'nin Cumayeri ilçesindeki çayda, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen yerli turistler, Düzce'nin Cumayeri ilçesindeki Melen Çayı'nda bulunan rafting tesislerinde yoğunluk oluşturdu.

Cumayeri 02.08.2020, 17:45
2004
MACERASEVERLER BAYRAM TATİLİNİN TADINI MELEN ÇAYI'NDA RAFTİNG YAPARAK ÇIKARDI
banner1032

Dokuzdeğirmen mevkisinde bulunan ve her yıl çok sayıda adrenalin tutkununu ağırlayan Melen Çayı'nda rafting turları bayram tatili dolayısıyla arttı. İstanbul ve Ankara gibi iki metropol kent arasında yer alan, 13 kilometrelik rafting parkuruyla doğa ve sporseverlerin ilgisini çeken bölgede yoğunluk oluştu.

"100-150 KİŞİ BAYRAM SÜRESİNCE BÖLGEYE GELDİ"

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, bayram tatilinde tesislere yoğun ilgi olduğunu söyledi. Bölgede tatlı bir telaşın yaşandığını belirten Tepe, "100-150 kişi bayram süresince bölgeye geldi. Yarınla birlikte bu sayının artacağını düşünüyoruz. Melen Çayı doldu taştı. Günde önceden bir tur yaparken, şu anda 4 tur yaptığımız oluyor." diye konuştu.

Bölgenin rafting anlamında yoğun ilgi gördüğüne değinen Tepe, "Coğrafi anlamda çok önemli bir noktadayız. Bugün Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Yozgat, İstanbul ve Ankara gibi birçok kentten misafirimiz var. Parkurumuz Türkiye'nin en uzun ve heyecanlı parkuru. 13 kilometre boyunca maceraseverlerin tüm beklentilerini karşılıyor." ifadelerini kullandı.

Tepe, raftingin doğayla iç içe bir spor olduğuna işaret ederek, "Bölgede sadece rafting değil, çadır kampı da yapılıyor. Bölgeye gelenler doğayla iç içe bir gün geçiriyor." dedi.

(AA)

Yorumlar (1)
Izin 2 yıl önce
Km izin veriyor bunlara korona virüs var sağlıkçılar kendini parcaliyor bunlar suya atlıyor yoğun balinada böyle girersiniz sizin yuzunuzden hasta olacak bir sürü insan olacak hakkımı helal etmiyorum
13
kapalı