banner851

banner614

MARKA’DAN DESTEK

banner619

Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nun, laboratuvar alt yapısını geliştirmek için başvurduğu proje, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenmeye hak kazandı.

banner846
Cumayeri 29.09.2019, 17:43 29.09.2019, 18:13
673
banner844

MARKA’nın İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu adına başvurusu yapılan “Sanayi Beklentilerini Karşılayan Mesleki Eğitim Altyapısının Yenilikçi Teknolojiler ile Desteklenerek Geliştirilmesi” adlı proje, 2019 Yılı Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenmeye layık bulundu.Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek yürütücülüğündeki projenin imza töreni, Kocaeli’nde bulunan MARKA’nın merkez şubesinde gerçekleştirildi.

Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu tarafından yapılan açıklamada; Yüksekokul bünyesinde bulunan Makine ve Metal Teknolojileri ile Elektronik ve Otomasyon Teknolojileri bölümlerindeki programların, imalat sanayine yönelik teorik bilgiden daha çok pratik bilgiye ihtiyaç duyan programlar olduğu belirtildi.İmalat sanayinin meslek yüksekokullarından beklentisinin de pratik bilgiye sahip, teknolojik ve nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması yönünde olduğunun dile getirildiği açıklamada; “Bu projeden alınacak cihazlarla geliştirilecek olan laboratuvarlarımız sayesinde, okulumuzun; imalat sektörünün en büyük problemleri arasında birinci sırada bulunan nitelikli eleman açığını gidermesi, imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu; hızla gelişen ve değişen dünya şartlarında, talepleri karşılayabilmek için, nitelikli eleman eğitimini gerçekleştirmesi ve katma değeri yüksek ürünler üretebilme yeteneğine kavuşması gibi kazanımlar elde etmesi öngörülmektedir.” ifadelerine yer verildi.
Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
para nerde 2 yıl önce
marka bu sene sadece 3 tane projeye onay verdi.dedikodulara göre para bitmiş?