banner851

banner614

RAFTİNGCİLERDEN SOSYAL MESAFELİ HORON

banner619

Düzce'de rafting turuna çıkan adrenalin tutkunları, küreklerini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi korumak için kullanarak horon tepti.

banner846
Cumayeri 11.07.2020, 15:23 11.07.2020, 17:25
1492
banner844

Türkiye'nin en önemli rafting parkurlarından Düzce'nin Cumayeri ilçesindeki Melen Çayı'nda buluşan macera severler, 12 kilometrelik parkurda rafting yaptı.

Tur sonrası raftingciler, tesiste çalan Karadeniz müziği eşliğinde horon oynamaya başladı. Rafting kürekleriyle sosyal mesafe düzeni kuran misafirler, horon ile stres attı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Tepe, salgın sürecinin halen devam ettiğini, Sağlık Bakanlığı ve tüm yetkililerin uyarıları doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Yapılan tüm uyarılara özenle uyduklarının altını çizen Tepe, "Bu spor aynı zamanda bir eğlencedir. Bu doğrultuda da sosyal mesafe kuralına uyarak horon oynadık. Tüm dünyayı etkileyen pandemiden dolayı sezona geç kaldık. Kısıtlamalardan sonra istediğimiz seviyelere kısa sürede ulaştık." dedi.

Bölgenin rafting anlamında Türkiye'de nadir alanlarından olduğuna değinen Tepe, bu hafta sonu tesiste bin kişiyi ağırlayacaklarını belirtti.

Normalde botlara 8 kişi aldıklarını anlatan Tepe, tedbirler kapsamında 4 metre 20 santimetre uzunluğundaki botlara 4'er kişi bindirdiklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (3)
Turist 12 ay önce
Turizm ile övünen büyüklerimiz bir turizm için kullanılan yolları bi görseniz. birde oradaki yolları haberinize konu edinseniz. emin olun sadece yolun yapılması belkide ziyaretçi sayısını değiştirecek kapasitede. haber yapmak için bile gitmek içinizden gelmeyebilir yolları görünce.
VATANDAŞ 12 ay önce
Bota binenlerin hasta yada taşıyıcı olmadığı biliniyorsa bu tedbir dedikleri şeyin ne olduğunu tartışmak gerektiğini düşünüyorum
hamza 12 ay önce
Sosyal mesafe mi..??
18°
kapalı