banner851

banner955

SOLUĞU ANKARA'DA ALDI...

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, olası sel ve su taşkınlarına karşı Cumayeri ilçesinin içinden geçen derenin ıslah edilmesi için düğmeye bastı. Dere ıslahı için Ankara’ya giden Başkan Koloğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Balta ile temaslarda bulundu. Koloğlu ayrıca, dere kenarında bulunan 9 iş yerinin kaldırılması için de, esnaflarla anlaştı. Bu anlaşma gereği, esnaflara ilçe merkezinden başka bir iş yeri tahsis edilecek.

Cumayeri 17.02.2022, 12:02 18.02.2022, 13:08
1563
SOLUĞU ANKARA'DA ALDI...

Geçtiğimiz yıl Akçakoca, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde meydana gelen sel felaketleri, büyük hasara yol açmıştı. Bu durumu göz önünde bulunduran Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, ilçe merkezinin içinden geçen derenin ıslahı için çalışma başlattı.

Dere ıslahı için Ankara’nın yolunu tutan Başkan Koloğlu, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Balta ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeden olumlu sonuçlarla dönen Koloğlu, derenin genişletilmesi içinde, dere yatağının hemen kenarında bulunan 9 iş yerinin kaldırılması için, esnaflarla anlaşma sağladı. Buna göre, dere kenarındaki işyerleri yıkılarak, esnaflara ise ilçe merkezinden yeni işyerleri verilecek.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
18
açık