19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı öğrencilerin başarılı performanslarıyla hem Cumhuriyete hemde gençliğe yakışır bir şekilde kutlandı.

1200 öğrenci, 50 öğrtmen, 17 idareci ve 15 teknik komitenin görev yaptığı kutlama programı, Vali Bülent Kılınç, İl Garinzon Komutanı Kıdemli Albay Turhan Yazıcı ve Belediye Başkanı İsmail Bayram'ın programa katılan vatandaşlar, öğrenciler ve protokolün bayramını kutlamalarıyla başladı. Düzce Milletvekilleri Metin Kaşıkoğlu ve Celal Erbay'ın da katıldığı törenlerde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı. Törende gençlik adına konuşmayı Arsal Anadolu Lisesi Öğrencisi Şebnem Çelebi yaptı. Okunan şiirlerin ardından 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri verildi.

Program halkoyunları, judo ve karate gösterileriyle devam etti. Karete gösterisi sunan öğrenciler Düzce Valisi Bülent Kılınç'ın görevinin ay sonuda bitecek olması nedeniyle bu son milli bayram töreninde hep birlikte “Sayın Valim Sizi Seviyoruz” diyerek duygulanmasına neden oldular.

Kutlamalar resmi geçit töreninin ardından öğrencilerin gösterileriyle devame etti ve final tablosuyla son buldu. Öğrencilerin başarılı performansları Cumhuriyet gençliğine yakıştı ve ayakta alkışlandılar. Final sahnesiyle sona eren şehir stadındaki törenlerde görev yapan tertip komitesi protokol tarafından tebrik edildi ve ardından öğrenciler müzik eşliğinde başarılarını kolbastı oynayarak kutladılar.

Haber; H. KAYA