SMA hastası Lina Çulha için başlatılan bağış kampanyasına bin TL bağış yapmak koşuluyla kendisini hem tehdit hem de darp eden şahısla uzlaştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden kız kardeşini rahatsız ettiği gerekçesi ile B.E.’nin ikametine giden İ.Ç., şahısla tartışmaya başladı. Büyüyen tartışmada iddiaya göre İ.Ç., kardeşini rahatsız etmekle suçladığı B.E.’yi tehdit ve hakaret edip yumrukla darp etti. B.E.’nin şikayeti üzerine İ.Ç. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, işlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Savcılık tarafından İ.Ç. hakkında hakaret; tehdit, basit yaralama, kişilerin huzur ve sükûnunu bozma suçundan soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafların kendi aralarında uzlaşmaları için dosyayı, arabulucuya gönderdi.

Arabulucunun iki tarafla görüşmesinin ardından, B.E, İ.Ç.’nin SMA hastası Lina Çulha isimli çocuk için başlatılan kampanyaya bin TL bağışta bulunması durumunda şikayetinden vaz geçeceğini söyledi. Uzlaşma şartını kabul eden İ.Ç.’nin, SMA hastası Lina Çulha’ya bin TL bağışta bulunması sonrası, dava dosyası kapandı.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:  

“Soruşturma dosyasının Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaşma Bürosu’na gönderilmesinin ardından uzlaştırmacı tarafından müştekiler İ.Ç. ve S.Ç. ile yapılan görüşmede şüpheli B.E.’nin SMA hastası Lina Çulha adına başlatılan bağış kampanyasına bin TL bağış yapmak koşuluyla uzlaşabileceklerini talep etmesi üzerine uzlaştırmacı tarafından şüpheli B.E ile yapılan görüşme ile bağışta bulunmayı kabul ederek, SMA hastası Lina ÇULHA adına açılan yardım hesabına bin TL bağışta bulunması nedeniyle dosyada uzlaşma sağlanarak, taraflar açısından gönüllü olarak barışçıl yollarla çözüme kavuşmuş ve toplumsal barışa katkı sağlanmıştır.”

HABER: Savaş ARI