Düzce’nin çeşitli bölgelerinden, başıboş sokak köpekleri ile ilgili şikâyetler gelmeye devam ediyor. Aziziye Mahallesi 1007 sokak üzerinde sürü halinde gezen sokak köpekleri, mahalle sakinlerinin korkulu rüyası oldu.

Defalarca Düzce Belediyesi’ne şikâyette bulunan mahalle sakinleri, bugüne kadar sonuç alamayınca, son çare olarak konu ile ilgili şikâyetlerini 0 542 767 18 81 Numaralı Öncü WhatsApp İhbar hattına iletmekte buldu.

Aziziye Mahallesi 1007 sokak üzerinde oturan bir sağlık çalışanı, Öncü WhatsApp İhbar Hattına ilettiği şikâyette, sürü halinde gezen sokak köpekleri nedeniyle evlerinden dışarıya çıkamadıklarını belirtti. Daha öncede defalarca Düzce Belediyesi Beyaz Masa birimine konuyu ilettiklerini, ancak bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade eden sağlık çalışanı,  “Aziziye 1007 sokakta ikamet ediyoruz. Başıboş köpekler yüzünden evden çıkamıyoruz 153 Beyaz Masayı aradık ama ilgilenilmiyor. Ben sağlık çalışanıyım, gece vardiyasına gitmem gerektiğinde arabasız dışarı çıkamıyoruz, geceleri de havlamalarından uyuyamıyoruz. Ne olur bize yardımcı olun, sesimiz duyulsun. Mahalle sakinleri olarak evlere hapis olduk resmen” dedi.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Haberimizin ardından açıklamalarda bulunan Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Aziziye Mahallesi 1007 sokak üzerinde küpesi bulunmayan 2 sokak köpeğinin alınarak barınağa götürüldüğü, diğer köpeklerin ise küpelerinin bulunduğu için Sokak Hayvanlarını Koruma Kanunu nedeniyle bir işlem yapamadıkları bildirildi. Açıklamada ayrıca, barınağa götürülen 2 sokak köpeğinin gerekli tedavileri ve küpeleme işlemlerinin yapılmasının ardından, doğal ortamlarına geri salınacağı kaydedildi.  

HABER: Savaş ARI