PEŞ PEŞE 2 ARTÇI SARSINTI YAŞANDI… PEŞ PEŞE 2 ARTÇI SARSINTI YAŞANDI…

Düzce Belediyesi depremin etkilediği her yaştan vatandaşa el uzatmaya devam ediyor.

Kurumdan konuya ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle: “Her yaştan vatandaşa talepleri doğrultusunda hizmet vermek için aralıksız çalışan ekipler hayatın normale dönmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Üniversitesi ekibi de mahallelerde kurulan yaşam alanlarında çocukları yalnız bırakmıyor. Çocuk Üniversitesi öğretmenleri, hazırladıkları hediyelerle ilk olarak Azmimilli ve Fevzi Çakmak Mahallesinde kurulan çadırlarda aileleri ile birlikte kalan çocukları ziyaret ederek balon, boyama kitabı ve boyalar hediye etti. Diğer mahalleleri de ziyaret edecek olan ekipler, çocukların deprem korkusunu da atlatmaları için konuşmayı ihmal etmedi. Çocukların yüzlerindeki tebessümü gördükçe mutlu olduklarını anlatan ekipler, ailelere de geçmiş olsun dileklerini iletti.”

HER VATANDAŞA EL UZATTILAR

Öte yandan Düzce’de meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin ardından yaşam, normal akışına dönüyor. 

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de tam kadro personeli ile deprem sonrasında ilk andan itibaren saha çalışmalarını sürdürüyor. Şehir genelinde küçük hasarlı binalarda vatandaşa yardım eden ekipler, hasar tespit çalışmaları ve ardından yıkımların başlaması ile moloz kaldırma işlemini yürütüyor. İşleyişte, belediye eliyle ücret dahilinde yapılan moloz kaldırma işleminin deprem sonrası süreçte tamamen ücretsiz yürütüldüğünü anlatan ekipler, vatandaşın memnuniyetini sağlamak için aralıksız çalıştıklarını belirtti.

Temizlik çalışmalarının da deprem akşamından itibaren özellikle yaşam alanlarında yoğunlaştırılarak yürütüldüğü belirtilirken Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın yaşadığı korkuyu anlıyoruz, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Personelimiz ilk andan itibaren sokağa çıkarak ihtiyaç olan noktalarda çalışmaya başlamıştır ve sonrasında evlerine yıkım kararı verilenlere yardım için de çalışmalarını sürdürmüştür. Yıkımlar sonucu ortaya çıkan molozların kaldırımı normal zamanda ücret karşılığında yapılırken bu süreçte hiçbir vatandaşımızdan talepte bulunmamaktayız. Ayrıca şehrimizin belli noktalarında oluşturulan yaşam alanlarının gece - gündüz aralıksız şekilde temizliğine devam ediyoruz. Bunların yanı sıra şehrimizde rutin temizlik işlemlerini de aksatmadan sürdürüyoruz. Zor günleri hep birlikte aşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.