Düzce'de hafta başında etkili olan sağanak yağış şehrin dört bir yerinde taşkınlara neden olmuştu. Üçköprü’de taşkını engellemek için sahada olan kepçe operatörü Okan Bayrak'ın kullandığı iş makinası devrilerek sel sularına kapılmıştı. İş makinası kaybolduktan 17 saat sonra bulunmuş, ancak operatör Okan Bayrak'a ulaşılamamıştı. 


BAŞKAN ÖZLÜ: ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
5 gündür devam eden Kaynaşlı’daki arama-kurtarma çalışmalarını sık sık yerine takip eden Başkan Özlü, yaptığı açıklamada, devletin tüm kademelerinin kayıp kepçe operatörünü bulmak için seferber edildiğini bildirdi.

Özlü, "Hafta başında etkili olan ve bölgemizi olumsuz etkileyen sel felaketinde malesef üzücü bir olay yaşadık. Üçköprü köyünde arkadaşımız 5 gün önce bizlerin can güvenliği için hayatı pahasına göreve çıkarak sel sularına müdahele ederken kayboldu.

Bizler için canını ortaya koyarak çalışan kardeşimiz 5 gündür kayıp. Devletimiz Okan kardeşimizi bir an önce bulmak için seferber olmuş durumda. Bizim itfaiye ekiplerimiz de orada arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Tek temennimiz biran önce kayıp kardeşimizi bulmak." şeklinde konuştu. 


DEVLET SEFERBER OLDU
Arama kurtarma çalışmaları kapsamında, itfaiye, polis dalgıçlar, jandarma arama kurtarma, AFAD ile arama kurtarma derneklerinin dalış ekipleri hem karadan hem de dereden arama çalışmalarına sürdürüyor.