81 il genelinde Memur Sendikaları Konfederasyonuna (Memur-Sen) bağlı  Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) üyeleri, Diyanet  İşleri Başkanlığına yönelik açıklamaları nedeniyle Adnan Oktar hakkında suç  duyurusunda bulundu.

Düzce’de de Düzce Adliyesi önünde toplanan Diyanet-Sen üyeleri, suç duyurusunda bulunulması öncesinde yaptığı basın açıklaması ile Adnan Oktar’ın sahibi olduğu A9 Kanalı’nda İslam’a ve Müslümanlığa aykırı görüntüler sergilediği gerekçesi ile tepki gösterdi.

 “Akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşinde”
Sendika adına açıklamada bulunan Şube Başkanı Şaban Coşkun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e başlattığı operasyonun başarı ile sonuçlanması temennisinde bulunarak, “Şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet dilerken kahramanları yetiştiren ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Bu çetin günlerde maalesef biz millet olarak İstiklal mücadelesi verirken bazı mahfiller bu mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşindedir” dedi.

“Oynanan oyunun herkes farkındadır”
Adnan Oktar’ın yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına iddia eden Şuba Başkanı Şaban Coşkun, Müslüman ailelerden tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü kaydederek şöyle konuştu:

“İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken bırakın İslam dinini, Yahudi ve Hıristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte Müslüman ahlaki sınırları zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır.”

“Kepazeliklerine saygı duyulması gerektiğini vurguluyor”
Adnan Oktar’ın Müslümanların gözünün içine baka baka bu rezilliği sergileyen Adnan Oktar’ın bu tepkilere Diyanet’i hedef alarak cevap vermeye çalıştığını ifade eden Coşkun şunları kaydetti:

“Adnan Oktar Diyanet'in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte ama kendine saldırı olduğunu hissettiğinde de özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına ve kepazeliklerine saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar'a senin nahoş görüntülerin özgürlükle meşru oluyor da devletin anayasası ve ekonomik yapısı üzerine kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum salt Diyanet'in sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor?”

“Siyonizme gösterdiği saygının yarısını Diyanet’e göstermesini bekliyoruz”
Adnan Oktar’ın İsrail’e sevgi gösterisinde bulunduğunu iddia ederek şu ifadelerde bulundu:

“Her defasında siyonizmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail'e hayranlığını tehditkar bir üslupla dile getiren Adnan Oktar'ın İsrail'e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet'e göstermesini kendisinden bekliyoruz. İslam'a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz.”

Coşkun ve beraberindekiler açıklamanın ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na Oktar hakkındaki suç duyurusu dilekçesini teslim etti.

Haber: Ö. YILMAZ