Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada 23 Kasım sabahı itibariyle yaşanan 5,9’luk depremle birlikte teyakkuza geçen kurumun, insan odaklı başlattığı belediyecilik çalışmalarını her birimiyle aralıksız sürdürdüğü vurgulandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “7/24 esasına göre hareket eden belediye, Sosyal İşler Müdürlüğü başta olmak üzere kurduğu ihtiyaç giderme noktalarında sıcak çay, çorba ve poğaça, simit, pide gibi gıda maddeleri ikramında bulunarak depremzede vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmazken, diğer birimleri de hem daha fazla vatandaşa yardım ulaştırmak hem de rutin belediye çalışmalarını sürdürmek için mücadele ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatları doğrultusunda merkez geneline yayılan ekipler, vatandaşların deprem psikolojisinden sıyrılarak kentteki sosyal hayatın normalleşmesi çerçevesinde rutin belediyecilik hizmetlerinin devamlılığına önemli katkı sağlıyor.

Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaptıkları programlama dahilinde mahallelere yönelik yeni park yapımı, parkların budanması ve tamiratlar başta olmak üzere çalışmalarına devam ederken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise başta toplanma noktaları olmak üzere kentin yoğun olarak kullanılan ana arterlerinde biriken çöplerin hızlı şekilde kaldırılmasını sağladı. Ekipler, merkez genelinde yapılan temizlik çalışmalarının yanı sıra mahallelerde çöp toplama ve temizlik çalışmalarını da aksatmadan sürdürürdü.

MEVSİM FORMUNA GÖRE ÇALIŞMALAR SÜRECEK MEVSİM FORMUNA GÖRE ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Her birimi ile depremin yaralarını sarmak için mücadele eden, her bir vatandaşın sıkıntı yaşamaması adına çalışma gerçekleştiren Düzce Belediyesi, Düzce’de hayatın normalleşmesi adına büyük çaba sarf ediyor.”