Merkez üssü Gölyaka İlçesi olan 5,9 luk depremin meydana gelmesiyle birlikte Beşir Derneği Düzce Şubesi bütün imkânları ve gönüllüleriyle birlikte deprem korkusuyla kendini sokağa atan vatandaşların hizmetinde bulundu.

Dernek, depremin meydana geldiği ilk andan itibaren Düzce’nin ve ilçelerinin merkezi noktalarına kurduğu çadırlarla, sokakta bulunan vatandaşlara; çay kahve ve atıştırmalık ikramlarının yanısıra battaniye desteğinde bulundu.

SAHAYA İLK İNEN STK OLDU

Düzceli vatandaşların bağışlarını ihtiyaç sahipleriyle buluşturan Beşir Derneği, deprem anında ilk sahaya çıkan STK olması nedeniyle İçişleri Bakanı Soylu’nun da takdirini kazandı.

GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK”

Derneğin Düzce Şube Başkanı Mehmet Aybek, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada; “Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldik” sloganıyla faaliyetlerimizi yürüttüğümüz derneğimizin önceliği, her durum ve şartta mağdur ve mazlum insanların yanında olmaktır. Bu anlamda Düzceli hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını gerçek manada ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarla buluşturuyoruz.

İŞ MAKİNALARI ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR İŞ MAKİNALARI ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışıyoruz, hiçbir gelir elde etmiyoruz. Gelen bütün bağışları ihtiyaç sahiplerine aktarıyoruz. Bu konuda Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü ve Düzce Valiliği ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz”

“20 dakika sonra sahadaydık”

“Hamdolsun ki büyük bir felaketi burnumuz kanamadan, tek bir binamız yıkılmadan atlattık. Deprem meydana geldi ve biz 20 dakika sonra il merkezimiz ve ilçe merkezlerimizde vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırmaya başladık. Allah tekrarını yaşatmasın, hepimize geçmiş olsun”

“Bir sadaka çok belayı def eder”

Hadis-i Şerif’te de buyurulduğu üzere, bir sadaka birçok belayı def eder. O gün sokakta küçük çocukların korkulu gözleri, anne babaların çaresiz bekleyişleri arasında onların içini ısıtacak bir bardak çay için ettikleri hayır duaları sayesinde ayaktayız. Allah bizi bu hayırlardan mahrum etmesin. Tabii bu hayırseverlerimizin bağışları sayesinde gerçekleşen hizmetlerdir. Allah hepsinden razı olsun…” ifadelerine yer verdi.

SOYLU’DAN TEBRİK

Öte yandan depremin meydana gelmesinden 2 saat sonra Düzce’ye intikal eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce’de yürüttüğü incelemeler esnasında Beşir Derneği Çadırına giderek, yürüttükleri özverili çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür etti.

Editör - Ahmet Çelik