Kasım ayında gerçekleştirilecek AK Parti 7. Olağan İl Başkanlığı Kongresi’nin akıbeti Düzce’de dengeleri değiştirecek.

Tekrar il başkanı olmak için can atan ve kaybettiği destekçi sayısını arttırmak amacıyla şu günlerde kapı kapı gezen Mustafa Keskin, genel merkezden olur alacağına kesin gözüyle bakıyor.

Düzce’deki rakiplerinin aday gösterilmek umuduyla genel merkezde yoğun istişare trafiğinde olduğu bilinirken, Keskin’in partililerle bir araya geldiği toplantı ve organizasyonlarda kendinden emin sözler sarf etmesi dikkat çekiyor.

Keskin neye güveniyor?

Özellikle AK Partili vekiller ve Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün farklı isimler üzerinde yoğunlaştığının kamuoyuna yansıdığı bir süreçte Keskin’in tekrar il başkanı olacakmış gibi gelecek döneme ilişkin net söylemlerde bulunması ‘Neye güveniyor?’ dedirtiyor.

Günal’ı yere göğe sığdıramıyor

Son olarak protokol adabına aykırı hareketleri ile sık sık gündem olan ve makamında yetersiz kaldığı eleştirileri yöneltilen İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal’ı yere göğe sığdıramayan Keskin, koltuğa kendisi gibi Günal’ın da tekrar oturacağını öngörmedi açıkça ifadelere döktü.

“Kadınlara önceliğimiz devam edecek”

2021 yılının şubat ayında yapılacak İl Genel Meclis Başkanlığı Seçimleri’nde Günal’ın AK Parti’nin yeniden adayı olacağını Keskin, katıldığı bir toplantıda şöyle ifade etti:

“Çiğdem Günal Türkiye'de tek bayan il genel meclisi başkanı. Gayet de güzel yapıyor. Önümüzdeki dönem kadınlara verdiğimiz değeri göreceksiniz. Biz çiğdem başkanla çalışmaktan memnunuz. Onu yeri bizde başka. Kadınlara önceliğimiz devam edecektir.”

Son dakika değişikliği Dursun Ay’ın hüsran yaşamasına neden olmuştu

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in bu açıklaması 10 Nisan 2019 tarihinde yapılan seçimlerde koltuğu son dakika Günal’a kaptıran İl Genel Meclis Üyesi ve eski Belediye Başkanı Dursun Ay’ın moralini bozdu. Bilindiği gibi Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın telkinleriyle İGM Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Dursun Ay, seçim günü İl Başkanı Keskin’in sürpriz şekilde ‘Çiğdem Günal’ı aday olarak ilan etmesi ile koltuğa oturamamıştı.

Caboğlu’na saygısızlık yaptı, konuşturmadığı Vali’den azarı yedi

Anıtpark’ta düzenlenen 15 Temmuz programındaki toplu fotoğraf çekimi sırasında sanki koltuğuna oturmuş gibi MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu'na 'Benim yerimde duruyorsunuz' diyerek çıkışan Günal'ın yine geçtiğimiz yıl Akçakoca'yı vuran sel afetinin ardından Ankara'dan Düzce'ye gelen üst düzey bürokratların bulunduğu heyetin incelemeleri sırasında Günal ile dönemin Düzce Valisi Zülkif Dağlı arasında sık sık lafa girme yüzünden yaşanan kriz de uzun süre kulislerde konuşulmuştu.