Düzce Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyler ile ailelerini bir araya getirdiği, ancak koronavirüs salgınında getirilen kısıtlamalar nedeniyle 2 yıldır yapılamayan ‘Geleneksel Engelsiz Yaşam Pikniği’ etkinliği bugün Gölyaka Kültür Park’ta düzenlendi.

Etkinliğe Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, özel gereksinimli bireyler ve aileleri yoğun katılım sağladı. Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, etkinliğe katılan özel gereksinimli bireyler ve aileleri ile yakında ilgilendi. 

Mangalların yakıldığı piknikte hazırlanan ızgaralar, etkinliğe katılanlara ikram edildi. Özel gereksinimli bireyler ile ailelerinin gönüllerince eğlendiği etkinlik, Düzce Belediye Bandosunun konseri ile başladı.

Çalınan müzik eşliğinde aileleri birlikte oynayan özel gereksinimli bireyler unutulmaz bir vakit geçirdi.

Etkinlik ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, “Bugün çok sevinçliyiz. Misafirlerimizin sevinci bizim sevincimizi arttırdı. Burada bin 500 kişilik bir davetli grubumuz var. 10 Mayıs – 17 Mayıs arasında Türkiye genelinde engelliler haftası olduğu için bizde bu gruplara aileleri ile birlikte özel okullar, devlet okulları ile birlikte böyle bir organizasyona katkıda bulunduk. Mangal yapıyoruz, ikramlarımız var, Düzce Belediyesi bando ekibi burada konser veriyor. Bugün havada çok güzel maşallah. Bu güzel ortamda, biz hizmet etmeye çalışıyoruz. Çünkü bu yavrularımız, hepimizin yavruları. Biliyorsunuz, herkes bir engelli adayı. Bu kardeşlerimiz ile beraber ailelerine de moral vermek zorundayız” dedi.