Düzce Belediyesi, kentin sosyo-kültürel hayatına katkı sunmak ve Düzce’nin ulusal mecrada tanınırlığını arttırmak için bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Dünya Düzce Günleri etkinliklerinde birbirinden ünlü isimleri ağırlamayı sürdürüyor.KIRIM TATAR HALK OYUNLARI
Etkinliklerin 5’inci gününde Anıtpark Meydanı Düzceli isimlerin sahne almasıyla bir başka heyecana sahne oldu. Gecenin ilk performansı Dünya Düzce Günleri etkinlikleri için Kırım Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nden gelen Kırım Tatar Halk Oyunları Topluluğu “Cıyın Ansambli” folklor ekibinin gösterisi büyük beğeni ile takip edildi.

 


AKUSTİK MAKAM, COŞTURDU
Folklor gösterisinin ardından Düzceli yerel sanatçılardan oluşan Akustik Makam grubu sahne aldı. Akın Özdemir, Onur Gökmenoğlu, Çağrı Çekiç, Serkan Gülici, Hilmi Oğuz Gündüz, Murat Vural ve Arif Yıldırım’dan oluşan grup, Türk Pop müziğinin sevilen slow ve hareketli parçalarını seslendirerek alanı dolduran binlerce Düzceli’yi coşturdu. Gecede, Türkiye, Balkan ve Avrupa Şampiyonu olan Düzceli Milli Sporcu Yağızhan Mustafa Ödemiş’e doğum günü sürprizi de gerçekleştirildi.

 


ŞEVVAL’DEN EŞSİZ PERFORMANS
Dünya Düzce Günleri’nin 5’nci gün finalinde ise tüm Türkiye’nin ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında ortaya koyduğu eşsiz performans ile tanıdığı Düzceli Şevval Ekiz sahne aldı. Coşkulu alkışlar eşliğinde hemşehrilerinin karşısına çıkan Ekiz, sevilen şarkıları seslendirerek, Düzcelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Ekiz, Düzce’de konser vermekten çok büyük mutluluk duyduğunu söyledi.