4 yılı aşkın süredir Düzce’nin hiçbir sorunun çözülemediğini belirten Er, “Son genel seçimlerin üzerinden yaklaşık 4,5 yıl, son yerel seçimlerin üzerinden ise yaklaşık 4 yıl geçmiştir. AK Partili milletvekilleri ve AK Partili Belediye Yönetimi 4 yılı aşkın sürede Düzce’nin hangi temel sorununu çözmüş ya da sorunun büyüklüğünü azaltmıştır?” diyerek şu soruları yöneltti:

-Zaman zaman Türkiye birincisi olup dünyada da derece aldığımız Düzce’nin Hava Kirliliği sorunu çözülmüş veya azaltılabilinmiş midir?

-Kente adeta her gün bir kaos yaratan trafik sorunumuz çözülmüş müdür, yoksa 4 yıl önceye göre daha kötü durumda mıdır?

REGAİP KANDİLİ BUGÜN İDRAK EDİLECEK REGAİP KANDİLİ BUGÜN İDRAK EDİLECEK

-Kentin ulaşım problemini çözmek için kaç adet otopark, üst geçit ve/veya viyadük yapılmıştır? Konuyla ilgili seçim dönemi vatandaşlara verilen vaatleri kısa zaman içerisinde Düzceliler ile paylaşacağız

-Kentin imar durumu ve şehir planlaması 4 yıl öncesine göre sizce daha iyi durumda mıdır? Tarım alanlarında ve Düzce Ovasında betonlaşma artmış mıdır azalmış mıdır?”

“Milletvekili ve belediye yönetimimiz son 4-5 yıldır ne yapmıştır?”

Çözümlenemeyen daha birçok konuyu zaman zaman kamuoyuyla paylaşacaklarını belirten Er, “Mevcut milletvekillerimiz ve Belediye yönetimimiz son 4-5 yıldır ne yapmıştır sorusu, Düzceliler olarak sormaya hakkımız olan en temel sorudur ki ifade ettiklerimiz gibi daha yapılamayan ve şehri makus talihi ile baş başa bırakan nice konuyu adım adım kamuoyu ile paylaşacak, Düzcelilerin zaten bildikleri gerçekleri tekraren görmelerine vesile olacağız” dedi.

“Şehrin son 4 yıldır hiçbir ana problemi çözülememiştir”

Yaşanılan ve sosyal medyada gösterilen Düzce’nin farklı olduğunu belirten Er, “Bu manada Düzce Belediyesinin sosyal medyada Türkiye 1.si olduğunu öğrendik. Algı yönetimine yönelik çalışmalılarını, sosyal medya ve tanıtım çalışmaları yolu ile küçük ölçekte çalışmaları bile ‘vizyon projeleri’ olarak tanıtıp son 4 yıldır iktidar partisi milletvekilleri ile birlikte şehrin hiçbir ana problemini çözemediklerini göz önüne aldığımızda ‘Düzcelinin yaşadığı’ ve “Düzceliye gösterilen’ kavramları karşılaştırdığımızda ve algıyı yönetmeye yönelik sarf ettiğiniz cabaları gördüğümüzde bu ödülü hakkettiğinizi düşünüyor ve emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Ama sandıklar açıldığında aslında Düzcelilerin gerçeklerin farkında olduğunu siz de göreceksiniz” dedi.

Editör- Nalan Tayyar