banner851

banner955

26.05.2022, 14:32 6346

DÜZCE KİMLERİN ELİNE KALDI

“CHP İl Başkanı 18 maddelik de bir rapor sundu”

İki defa ertelenen, CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Düzce ziyareti gerçekleşti. Tabii partililer noktasında, toplum noktasında muhabbet kuranlar karşıladılar, ilgi alaka gösterdiler. Muhtarlarla diğer sivil toplum kuruluşlarıyla bir iletişim halinde, bizim anladığımız dilde hasbihal şeklinde bir görüşmeler yaptılar. Düzce CHP İl Başkanı 18 maddelik de bir rapor sunmuş. Artık onun mahiyetini zaman içinde görürüz.

“Orhan Yılmaz coştu, mutluluktan uçuverdi”

Şimdi ben hadiseye enteresan bir noktadan bakmak istiyorum. Şimdi Kılıçdaroğlu ilk programını Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz’a yaptı, yanında Yavuz Yılmaz da vardı şoförler odası başkanı… Bir toplantı, bir dertleşme gerçekleşti. Şimdi buradan baktığımızda hadiseye çok enteresan bir şey var. Ne? Orhan Yılmaz coştu, mutluluktan uçuverdi. Ne kadar çok bekliyormuş Kılıçdaroğlu’nu… Olabilir, sevinebilir ama Orhan Yılmaz Düzce AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi. Siyasi nezaket, siyasi hoşgörü mü diyelim buna? Ben öyle bakıyordum yani ama AK Parti’nin içindeki dinamiklerden çok rahatsız olunduğu noktasında bir bilgi geldi. Biri dedi ki; “İşte içimizdeki AKP’li dedikleri bu olsa gerek.”

“Eski sol damarları ortaya çıktı”

Orhan Yılmaz, Nakliyeciler Kooperatifi’nin yanında bulunan istasyonu FETÖ’den hüküm giymiş Celal Furuncu’ya yaptırdığı zaman biz bunu haber yapmıştık. Haber yapma safhasında biz bunu kendisine sorduk. “Arkadaş bunların yaşama hakkı yok mu?” demişti o zaman Orhan Yılmaz. Demek ki bir kırıntı kalmış o zamanlardan… Yapı olarak; Doğan görünümlü Şahin gibi… Yani AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi, Reis’e hizmet ediyor, FETÖ’cülere iş yaptırıyor, yaptırdıktan sonra da “Bunların yaşama hakkı yok mu?” diye müdafaa ediyor. Ve bugün de; daha önce “Cumhurbaşkanı bu memleketten kaçacak.” diyen ama bir o kadar da havaalanından 15 Temmuz akşamında kaçan Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinde ne kadar da mutlu oldu Orhan Yılmaz ya! Eski sol damarları herhalde ortaya çıktı.

Bugün bu memleketin bekası için, ben demiyorum -evet benim Cumhurbaşkanına karşı bir muhabbetim var- ama Ergenekon Davası’ndan cezaevine konan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un sözü; “Sayın Erdoğan’ın devletine, milletine sadakatinden hiçbir şüphem yoktur.” sözünü ben bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Burada Tuncay Şahin beyi de tebrik ediyorum. Sürekli eleştiririm ama bu sefer tebrik ediyorum. Tuncay Şahin bey tam bu ziyaret gününde bir yurtdışı programıyla TSO‘da Kılıçdaroğlu‘nu karşılamamak gibi veya bu işten kaçmak gibi bir formül yaptı. İş kime kaldı? Ahmet Dertli’ye kaldı. Ahmet Dertli dolgu malzemesi gibi ‘Keçinin olmadığı yerde koyun Abdurrahman Çelebi olur.’ diye bir deyim var ya… Olmayan yerde boşluk dolduran bir figüran gibi o da geldi…

“’Düzce’nin havası kanserli’ diyen Kılıçdaroğlu, Düzce’ye kanser olamaya mı geldiniz?”

Ben şuna inanıyorum; “Düzce’nin havası kanserli, kirli. Kanser olursunuz.” diyen Kılıçdaroğlu! Düzce’ye kanser olamaya mı geldiniz? Hadi gelebilir, siyasettir doğal diyelim. Ama ey Orhan Yılmaz! Hangi kümeste yemlenip, hangi kümese yumurtluyorsun? Hangi kümeste yemlenip de o kümese tilkileri aşırıyorsun? Yani bu samimiyetsizlik ya hu!

Tuncay Şahin bile aynı fotoğrafı vermek istemedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti noktasında her gün farklı olumsuz enformasyonlar üreten Tuncay Şahin bile aynı fotoğrafı vermek istemedi! Siz ne kadar mutluydunuz? Ahmet Dertli! Sen dolgu malzemesi misin? Ne işin var? Senin TSO başkanın, işin formülünü bulmuş çıkmış gitmiş. Sen de git! Sen niye olmayan bir yerde olur gibi bir şekil ile bir hava ile tanımlanıyorsun?

“Devletin derdiyle dertlenmeyenler böyle ifadeler kullanabilir”

İşi çok zor sayın cumhurbaşkanının! Bu Z kuşağı dediğimiz insanlar etkileniyor bazı şeylerden. Ben Sayın Kılıçdaroğlu’nun “Ensar Vakfı ve TÜRGEV vakfından Amerika’ya para transfer ediliyor, işte bunlar kaçacaklar.” açıklamalarını ve tabiri caizse bürokratlara verdiği korkuyu ben hiç nazar-ı itibare almıyorum. Burada bir devlet meselesinin olduğuna inanıyorum ki var! Ama devletin derdiyle, milletin derdiyle bekasıyla ilgilenip dertlenmeyenler böyle ifadeler kullanabilir.

“Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı düşmanlığı ortadayken ne kadar mutlu karşıladın ya?

Ve kaldı ki o konuşmadan sonra, sayın cumhurbaşkanına o düşmanlığı, siyasetin uç noktasında iftira noktasındaki veya buna benzer algıyı yaptıktan sonra sen kamyoncular odasında nasıl bekledin Orhan Yılmaz? Hangi kümeste yemlenip, hangi kümese yumurtluyorsunuz? Ve bu AK Parti’den aldığın güçle kendinin içtimai her alandaki konumunu güçlendirme peşindesin! Gerek bu mahkemelerde böyle ticarette böyle, her yerde böyle… Hele hele dün akşamki konuşmadan sonra! Senin cumhurbaşkanını, senin genel başkanını hasbelkader hain ilan edici bir söylemi ifade edebilmiş… “Kaçacak” diyen, o arabaların arasından kaçan Kılıçdaroğlu‘nu ne kadar mutlu karşıladın ya?

“Cumhurbaşkanım içinizdeki AKP’lilere gerekeni yapın”

Ey cumhurbaşkanım! Bu millet size inanıyor biz de inanıyoruz. Ama içinizdeki AKP’lileri sizin kümesinizde yemlenip başka civardan tilkiyi aşırıp buraya getirenlere gerekeni yapın ya hu!

Ben bu konuda Sayın Mustafa Keskin’den bir açıklama bekliyorum. Orhan Yılmaz’ın AK Parti il yönetim kurulu üyesi sıfatıyla, hele dün akşam ki konuşmadan sonra… Bugün devletin bütün damarlarında olan İlker Başbuğ; “Ben Erdoğan’ın devletine, milletine sadakatinden hiçbir şüphe duymuyorum.” demesine rağmen… Senin genel başkanına, senin cumhurbaşkanına bu şekilde bir ithamda bulunan bir adamın; üzerinden 24 saat geçmeden Düzce’ye gelişini karşılayan bir adamın,  gerek Düzce adına, gerek siyaset adına, gerek millet adına, gerek hizmet adına hiçbir samimiyetine güvenmiyorum!

Ahmet Dertli de kenardan köşeden yamanıp sıyrılıp bir fırsat bulmuş, genel başkan karşılayacakmış…

Düzce kimlerin eline kaldı ya hu? Düzce kimlere kaldı?

“İnsanları yücelten ilim ve kültür değil ahlak ve faziletmiş”

Ben burada CHP’lilere, gönül verenlere gayet saygı duyuyorum. Onlar karşılayabilirler ama burada Doğan görünümlü Şahin olmaya gerek yok! İnsanları yücelten ilim ve kültür değil ahlak ve faziletmiş. Ahlak ve fazilet yoksunu insanlar, toplumlar mutlak ve mutlak bir gün bertaraf olurlar. Biz, duruşumuzla, değerimizle devlet, millet, ümmet bilinciyle durduğumuz yerde durmazsak; dünya hırsları, egoları, enaniyetleri ön plana çıkarsa işte o zaman büyük Türkiye ve fünyadaki mazlumların sesi olmaktan biçare oluruz.

Ben bundan sonraki toplantılarda Sayın Orhan Yılmaz’ın, kimin nefesiyle kimin sözüyle neyi anlatacağını çok merak ediyorum.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (41)
O gençler kadar opamadıla 1 ay önce
Sadullah bey bravo size. Bahsettiğiniz o kişiler, CHP başkanına orada tepki gösteren gençler kadar bile olamadılar.
oflu özkan 1 ay önce
keşke haburda mahkemeler kurulduğu zamanda bu gençler o bölgelerde tepki gösterselerdi bu yapılanı doğru bulan gereksiz kişiye cevaptır
nsm 1 ay önce
*heryer taksim' i 'her yer kandli' diye degistirip birilerini galyana getirenlerin oyuncagi olmussun, bunu bile farkedecek kapasite eksikligine sahipsin. o yüzden sana kizamiyorum, kusura bakma.
Mahmut 1 ay önce
Sana mı kaldı kimin kimi nasıl karşıladığını eleştirmek? Akp li isen kalemi kağıdı bırak belediye encümenine adaylık koy... Bu ülkenin satılık kalemlere ihtiyacı yok. Kimin arpası çoksa onun piliçi olmayın onurlu olun
de 1 ay önce
köşe yazarı beyefendi bu ilde sizin fanatiği olduğunuz parti dışında başka partiye gönül verenler yok mu sanıyorsunuz,okumaya bile tahammül edemiyor insan bu iğnelemelerinizi
81li 1 ay önce
Sayin Sadullah bey,Sizin için duzcede iyi adam yok.iyi olunabilmesi için akpartili mi olur.bende soruyorum akparti iyiyse bu dönemde vatandaşlarına niye zülm ettiriyor.hergun borç hergun zam.
8181 1 ay önce
Boş yapıyorsun
İsa inaloğlu 1 ay önce
Sadullah bey kafasına göre bir algı bir taşlama operasyonu yapmışsınız kılıçdaroğlu ORHAN BAŞKANI ziyarete gelmedi o sivil toplum örgütü olan hizmet sektöründe ticaret yapan kamyoncu tırcı esnafını ziyarete sorunlarını dinlemeye geldi hasbiyel etmeye geldi kooperatif üyeleri olan kamyoncu esnafını ziyarete geldi Sayın ORHAN YILMAZ BEYFENDİ de üyeleri adına onları temsil amaçlı önderlik ederek karşıladı yalnız bir odada yalnız bir salonda sohbet etmediler üyelerle iç içe medya karşısında hasbiyal ettiler olayı neden carpistiriyorsunuz tayip Erdoğan cumhur başkanımız da gelse devlet bahcelide gelse aksenerde gelse Sayın orhan yılmaz üyeleri adına aynı mütevazilik ve nezaketi gosterceginden kimsenin endişe si olmasın Sözüm ona uzun lafın kısası orhan yılmaz ne AK partiye nispet ne CUMHURBAŞKANI MIZA İHANET NEDE SOL SAĞ GÖRÜŞÜ DÜŞÜNMEDEN ÜYELERİNİ TEMSİLEN BİR KARŞILAMA YAPMIŞTIR ORHAN BAŞKANA DA BU YAKIŞIR BİZ DUZCELİ KAMYONCU ESNAFINI DİNLEMEYE GELEN TÜM SİYASİ İDARECİLERİ BEKLERİZ
STONY 1 ay önce
BÖYLE OLMAZ SADO ELEŞTİRİYORSAN ELEŞTİRİYEDE AÇIK OLACAKSIN.SEN UÇMAYI BİLMİYORSUN SÜREKLİ DÜĞMEYE BASIYORSUN.MEYDANI BOŞ BULDUN ATIP TUTUYORSUN.
81 1 ay önce
Sadullah bey bir başka yazınızda eğitim durumunuzu da yazar mısınz?Yazdığınız yazıları hayretler içerisinde okuyoruz.Gazeteci olduğunuza emin misiniz?
Ali 1 ay önce
Kardeşim adamın tahsili ilkokuldan hallice beli ki. Tüm yazıları baştan sonra yazım hatası ile dolu. Kahveden rastgele bir adam secsen bu adamdan çok daha düzgün cümleler kurar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık