banner851

banner955

10 GÜN SONRA SONA ERECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararından yaklaşık 50 gün sonra Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ otobüslerinden sağlık çalışanlarından ücret alınmamaya başlandı. Kararın ancak yılın bitmesine 10 gün kala uygulamaya koyulabilmesi ise aradan geçen sürenin telafi edilip edilmeyeceği konusunu gündeme getirdi.

Düzce 22.12.2021, 17:04
2738
10 GÜN SONRA SONA ERECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ekim tarihinde koronavirüs salgını ile mücadelede en ön safta yer alan sağlıkçılara ulaşım hakkının yılsonuna kadar uzatılacağı müjdesini vermesine rağmen 1 Temmuz’dan bu yana sağlık çalışanlarından ulaşım ücreti almaya devam eden Düzce Belediyesi’nden konuyla ilgili bir adım gelmemesi tepkiye neden olmuştu.

Meclisten geçti ama uygulama gecikti

Öncü Haber’in konuyu gündeme taşımasının ardından Düzce Belediye Meclisi’nin aralık ayı birleşiminde sağlıkçıların Ulaşım AŞ araçlarından ücretsiz yararlanması meclisten geçmiş ancak bu kez de ‘bürokratik sürecin yavaş işlemesi’ gerekçesiyle uygulamaya koyulmamıştı.

Ücretsiz seyahat sonunda başladı

Hayal kırıklığına uğrayan sağlıkçıların durumunu Öncü Haber’in bir kez daha gündeme taşımasının ardından süreç hızlandı ve salgınla mücadelenin başkahramanları sağlık çalışanların beklediği haber günler sonra geldi. Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ otobüslerinden sağlık çalışanlarından ücret alınmamaya başlandı.

Haftalar süren gecikme

Kararın ancak yılın bitmesine 10 gün kala uygulamaya koyulabilmesi ise aradan geçen sürenin telafi edilip edilmeyeceği konusunu gündeme getirdi. Konuyla ilgili bir adım atılıp atılmayacağı belediye meclisinin ocak ayı oturumunda belli olacak.

Yorumlar (2)
DENİZ 12 ay önce
oysa öğretmenlere indirim dahi yok.. doktorlar zaten dr plaka ile araçalrından inmiyor ki? teşekkürler düzce belediyesi
20 aralık habercisi 12 ay önce
Düzce belediyesinin işi çok bu olayı ocak ayı gündeminden çıkarmalı ki sağlık personelleri ikinci bir vahim olayla karşılaşmasın.ocak alınan karar martta yürürlüğe girecekse gerek yok.sağlık müdürlüğü ve sendikalara da teşekkürler duyarsız davrandıklarından dolayı
Yeni Sayımız