banner851

banner614

10 OTOBÜS ŞOFÖRÜ İŞİ BIRAKTI

banner619

Düzce Belediyesi’nde geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiğimiz maaş sorunu devam ediyor. Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan belediye çalışanları, en son Kurban Bayramı öncesinde maaşlarının yarısının yatırıldığını ve o tarihten bugüne herhangi bir ödeme almadıklarını belirtti.

banner846
Düzce 27.08.2019, 12:03 28.08.2019, 17:50
7533
banner844

 
Düzce Belediyesi’nde memurlar ve sözleşmeli çalışanların maaş sorunları devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiğimiz maaş sorunu, çözüme kavuşturulmayı bekliyor.

Her ayın 15 ile 20si arasında yatan maaşları Kurban Bayramı dolayısıyla öne çeken belediye yönetimi, sözleşmelilere tam, taşeron kadrodaki personele ise yarı maaş yatırılması talimatını vermişti. Sözleşmeli çalışanlar ve devlet sorumluluğundaki memurlar hesaplarında 1 aylık maaş tutarını görmüş, sayısı binleri geçen taşeron personelin boynu bükülmüştü.  

Bayram öncesi yatan maaşın sadece 1.250 TL olduğunu gören çalışanlar, bayrama buruk girmiş ve Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81 )’na şikayetlerini dile getirmişti. “Düzce Belediye personeli 1.250 TL maaş aldı. Mübarek bayram, personele mi yoksa sayın başkan ve başkan yardımcılarına mı?” diyerek serzenişte bulunan belediye çalışanları, bir kez daha ihbar hattımıza ulaştı.

Hala bir ödeme yapılmadığını belirten belediye çalışanı, “Bayram öncesi yatan 1.250 TL’den sonra bir ödeme yapılmadı. Bütün işçiler mağdur. Ne yapmaya çalışılıyor? Başkan bir açıklama yapsın.” diyerek isyan etti.Yapılan ihbarlarda 10 otobüs şoförünün işi bıraktığı söylenirken maaşlarını alamadıkları için belediye çalışanlarının ayaklandığını belirtildi. Bir çalışan ise “15 gün geçti. Maaşlarımızı alamadık. Ev geçindiriyoruz. Çoluğumuz çocuğumuz var.” diyerek çözüm istedi.

Maaşların hala ödenmemesinin mağduriyete yol açtığını söyleyen çalışanlar, Başkan Özlü’den açıklama bekliyor.

HABER: M.KADAŞ

Yorumlar (78)
bitik belediye 2 yıl önce
belediyenin durumunu ANKARA görmüyormu acaba, bütün DEVLET erkanının ve bakanların tek uğraştığı belediye İstanbul büyük şehir belediyesi, hayret yaaa kendi belediyelerinde herşey serbest,
Beyintör 2 yıl önce
Bunun adı işte kapitalizm ilk önce tasarrufa işçinin cebinden başlarsınız ve yine ilk önce iş gücünü işçinin sırtına yüklersiniz. Maximum tasarruf maximum üretim. Dağdaki çobanın verdiği oyla benim verdiğim oy bir mi ? diyen kadınada keşke o kadar yüklenmeseydik. Bu iki ayrı konudan çıkarılacak sonuç; Lidyalıların Allah belasını versin.
GÜNBAŞI 2 yıl önce
Japonyadaki sistemi uygulayın. Sabahtan akşama kadar ücretsiz taşıyın yolcuları? Eylem herkesin hakkı. Ama birlik beraberlik şart. Ne hallere düştük..
Battal Kırmızı 2 yıl önce
18 Liraya alınacak malzemeyi Yeypaş Battal Kırmızı dan 25 liraya satın alıyor.Özel idareden musluğu kısılan Battal Belediyeye kapak attı. Buna kim olur dediyse kim ödemesini yaptıysa araştırılıp soruşturulsun. Ekip halinde herkes nemalanmış.Belediyenin kaynaklarını nemalandır. Şimdide para olmaz tabiki.
BELEDİYECİ 2 yıl önce
BU İŞE ONAY VERENLER GİTTİ.UYGULAYAN VE USULÜNE UYDURANLAR GÖREVDE.UYDURAN UYDURANA.PARAMI YETER BU UYDURMAYA
hikmettt 2 yıl önce
Mehmet Keleşle başlayan yağma Dursun Ayla devam etti. Kimse maval okumasın.Battal Kırmızı denilen afc inşaat 18.5 liraya verilen asfalt malzemesini Yeypaşa 25 liraya sattı.Binlerce ton malzeme. Bunun ödemesini yapan Yeypaştaki görevliden Başkana kadar hepsi hesap versin. Faruk Özlü ye bu kadar haksızlık yapılmasın.
Razısın sen razı 2 yıl önce
mehmet keleşi 2.kere seçip düzceyi borç batağına sokan Cahil AVRUPALILARI kınıyorum.aynı vizyondaki Dursun Ayı seçen Asyalılarıda kınıyorum.Düzceyi mülteci cenneti yapan kutupdakileride kınıyorum.
Çözüm 2 yıl önce
Oncelikle belediyede yatma olayi bitmeli. 1 odada torpille yerlesmis ne is yaptigi belirsiz 10 kisi yatiyor. İsten cikarma olmasin fakar hepsini cikarin yollara park bahce duzenleme yapsinlar maliyetler dussun. Copleri bisikletle toplasinlar mazottan tasarruf.Disarda yaptirilan isleri yapsinlar para icerde kalsin maaslar odensin. İsi begenmeyen istifa etsin.
Heykel 2 yıl önce
Rabia heykelini satalım belki para eder. Şahsen yerine seyit onbaşı heykeli isterdik zaten.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın