banner851

banner614

“10 YILDA 100 TRİLYON DOLAR OLACAK”

banner619

Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen Düzce Teknoloji Zirvesi’nde üniversitesi öğrencileriyle buluşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde, Türkiye’nin Dijital Dönüşümü Yol Haritası’nı oluşturduklarını belirtti. Dijital dönüşüm pazarının önümüzdeki 10 yılda 100 trilyon dolar olacağını dile getiren Özlü, Türkiye’nin bu pazardan 1 trilyon dolar gelir elde edebileceğini ifade etti.

banner846
Düzce 24.10.2019, 11:09 25.10.2019, 11:51
1269
banner844
Düzce Üniversitesi Meraklılar Topluluğu ile Genç MÜSİAD, Genç Girişimciler Kurulu ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın iş birlikteliğinde Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Düzce Teknoloji Zirvesi’nin 3. gününde 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü konuşmacı olarak kürsüye çıktı.  

“Yüksek kar etmenin tek yolu ileri teknoloji üretmek”
Başkan Özlü, “Dijital Dönüşüm” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Dijital dönüşümü, yüksek katma değer, yüksek karlılık şeklinde tanımlayan Dr. Faruk Özlü, günümüzde yüksek kar etmenin tek yolunun ileri teknoloji üretmekten geçtiğinin altını çizdi. Ülkemizin ihracatı içerisinde ileri teknoloji ürünleri payının yüzde 4 olduğunu belirten Özlü, Avrupa Birliği’nde bu oranının yüzde 20, Güney Kore’de yüzde 27, Çin’de yüzde 30 olduğuna dikkat çekerek, ithalat ve ihracat arasındaki dengeyi ileri teknoloji ürünleri üreterek sağlayabileceğimizi belirtti.


“Türkiye’nin Dijital Dönüşümü Yol Haritası’nı oluşturduk”
Dijital dönüşüm pazarının önümüzdeki 10 yılda 100 trilyon dolar olacağını dile getiren Özlü, ülkemizin de bu pazardan 1 trilyon dolar gelir elde edebileceğini ifade etti. Bilimle teknoloji, teknoloji ile sanayi arasında güçlü iş birliğinin önemini vurgulayan Özlü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde, Türkiye’nin Dijital Dönüşümü Yol Haritası’nı oluşturduklarını söyledi. Bu yol haritasının 6 bileşenden oluştuğunu dillendiren Başkan Dr. Faruk Özlü, bu bileşenleri “Nitelikli İş Gücü, Teknoloji, Alt Yapı, Üreticiler, Kullanıcılar ve İyi Yönetişim” başlıkları olarak sıraladı.
Türkiye’nin dijital dönüşümde geç kalmaması gerektiğine işaret eden Özlü, konuşmasının son bölümünde Düzce Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtladı. 
Yorumlar (6)
ŞENOL 2 yıl önce
BIRAK BUNLARI BAŞKAN ULAŞIMA ÇÖZÜM BUL.SEFERLERİ KISITLADIN.YETMEDİ KART 81 DE DE OYUN OYNUYOSUNUZ.BİR GÜN ÖNCE ÇEKEN KARTIM BİRGÜN SONRA OTOBUSE BİNDİĞİMİZDE BASMIYOR.AYNI DURUM EŞİMİN KARTINADA OLDU.İLGİLİLERLE GÖRÜŞTÜĞÜMÜZDE YARDIMCI OLAN YOK.İÇİNDEKİ TL NOLCAK DEDİĞİMİZDE KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL.ÇÖKTÜNÜZ PARAMIZA
Hamdi 2 yıl önce
Serdar gurler bi fikirde sen uret..sen kadrolu elesrirmenmisin geri zekali..birde ayik kafayla yorum yap spastik..yandaslar sanami giriyor..
Düzceli Kurt 2 yıl önce
Harika oldu bu uçuyoruz,sıçrıyoruz,sevinçten yerimizde duramıyoruz,bütün sıkıntılarımız bitti ne iyi oldu be nasıl rahatladım anlatamam (!)
Serdar gürler 2 yıl önce
İyide düzce ile ne alakası var olsa olsa yandaşların cebine girer sonra hayal aleminde yaşamayı bırakın başkan burası gerçek dünya sizin bir türlü ayak uyduramadığınız
kemal 2 yıl önce
Hayaller Paris, gerçekler Mardin
soylu 2 yıl önce
maaşları verin sonra inanırız sayın özlü.