banner851

banner614

-10’A KADAR DÜŞECEK SICAKLIK ÖNCESİ TUZLAMA YAPILIYOR

Yoğun kar yağışından öncesi tüm önlemleri alan Düzce Belediyesi, karla mücadele çalışmaları için seferber oldu. Yağışın ardından ekipler şimdi de -10’a kadar düşecek olan sıcaklık nedeniyle yaşanacak olası don olaylarına karşı şehri karış karış tuzlamayı sürdürüyor.

banner619
Düzce 18.01.2021, 21:55 18.01.2021, 21:57
1646

Cumartesi akşamı Düzce’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla birlikte alarm durumuna geçerek bölgenin en güçlü karla mücadele ekibini oluşturan Düzce Belediyesi, 24 saat aralıksız olarak kent genelinde yol ve kaldırım açma çalışmalarına devam etti.

Meteoroloji’nin yoğun kar ve soğuk hava uyarısının ardından tüm tedbirleri alan Düzce Belediyesi, Düzce tarihindeki en hızlı müdahale ekibini oluşturdu.

Görevlendirilen araçların arıza yapması durumunu da göz önüne alarak yedek parça ve lastikleri de hazır etti, motor ve kaynak ustaları nöbetleşe olarak konuşlandırıldı.  

Bu gece itibariyle sıcaklıkların -10 dereceye kadar düşecek olmasıyla yaşanacak don olaylarının herhangi bir olumsuzluğa yol açmaması için de ekipler mesai mefhumu gözetmeksizin Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer koordinasyonunda çalışmalarını sürdürüyor.

3 greyder, 15 JCB, 7 tuzlama kamyonu, 10 pick-up ve ilgili birimlerden oluşan 150 personel Düzce sokaklarında tuzlama çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürürken Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de yürütülen çalışmalarla ilgili saat başı ekiplerden rapor alıyor.

Ana arterlerde tuzlama çalışmaları kamyonlarla yürütülürken dar cadde, sokak ve meydanlarda küçük araçlardan yardım alınıyor.

Düzce Belediyesi ekiplerinin yarın vatandaşların herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamaları adına donla mücadele çalışmalarının gece boyu süreceği ve sabah 05.00’te daha önce tuzlama çalışması yapılan yerlerde önlem amaçlı olarak ikinci bir tuzlama yapılacağı öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (16)
Nusrettin Mahallesi sakin 9 ay önce
Neresi tuzlanmış, Nusrettin Mahallesi 219.sokağa gelin kaldırım buz yürümüyor. Yol deseniz doğru düzgün temizlenmedi. Ara sokak da bir evin ağaç dalı kırık yolda duruyor. Kültür kolejinin önünü olduğu gibi buz bugün hatta düştüm. Bugün İstanbul caddesini de gördük kaldırımlar buz kaç sefer düşme tehlikesi atlattı vatandaşlar nerede belediye ekipleri
Sema 9 ay önce
Mahalle aralarına neden bakmazlar? Yollarda yürünmüyor,kaldırımlar buz pisti resmen.
Başkana... 9 ay önce
Koutlara giderken lütfen Kervandan SGK önunden çıkışı tamamen verin.Ne o ticareti Lis. yanından stabilize gibi bir yol vermişsin yarın Ticaret Lisesi açılınca ne olacak.Ver SGK önunden yolu tamamen.Çoban yığın oluyor.! saat geç gidiyoruz eve.Bu işe çözüm bul.Yoksa birdaha kazanma şansın hiç yok.
esnaf... 9 ay önce
çobanda trafik kilit....
uzm.. 9 ay önce
başkan 1 saat otobüs bekledim hst.neye gitmek için küçüksu durağında.önceden her 20 dk da bir minubus gelirdi şimdi saatte bir.Şehrin içinde mahsur kaldık sayende..Bari durakları kaldırda başaranın oraya yürüyelim donda kayarak düşerek..Böyle bi şehre böyle bi başkan ..Hiç şaşırtmadı Düzce..Eğitim şart.
küççüksulu 9 ay önce
Mimar Sinan cd.sini minübüsler için kaldırdınmı başkan bey.Bu sabah sadece 1 tane minübüs geçti hast.neye.Hepsini doldurdun çobana tıkabasa insanlar sana dua ediyor.Karmankarışık arapsaçı çoban.Kaldırdıysan duraklarıda kaldırda donmayalım minübüs gelecek diye.
halk 9 ay önce
başkan efendi mimar sinan cd.sinden minübüs geçöiyor.Hepsini doldur çobana.o zaman kaldır ordaki duraklarında küçüksu cedidiye fettah seni n için dua etsinler..
harun 9 ay önce
tamamen reklam. işe geliyoruz yollar buz. insan bir tuz atar. yolun sadece ortasından geçip gitmişler. gece yol kenarları temizlense iyi olurdu.arabaları park edemiyoruz. ama lafa geldi mi belediye çalışıyor. biz de yedik...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın