banner851

banner955

17 KASIM’DAKİ DEPREMLERİN ARDINDAN ÖNEMLİ TOPLANTI

17 Kasım tarihinde gerçekleşen 5.0’lık depremin ardından en büyüğü 4.2 olan 12 artçı ile sarsılan Düzce’de deprem gerçeği kendisini bir kez daha hatırlatmıştı. Deprem akşamı son durumu Öncü An Haber’de anlatan Düzce Valisi Cevdet Atay, metruk binalarla ilgili hayati bir çağrı yaparak Düzceliler’i uyarmasının ardından bugünde tüm ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı Metruk Binalar Komisyon Toplantısı’na başkanlık etti.

Düzce 01.12.2021, 16:40 01.12.2021, 16:53
1142
17 KASIM’DAKİ DEPREMLERİN ARDINDAN ÖNEMLİ TOPLANTI

Düzce, 17 Kasım tarihinde gerçekleşen 5.0 ve 4.2 şiddetindeki iki deprem ve ardından gerçekleşen artçılarla bir kez daha deprem gerçeğiyle yüzleşti. Yaşanan panik nedeniyle çok sayıda vatandaş geceyi sokakta geçirirken 1999 yılındaki iki büyük deprem nedeniyle yerle bir olan Düzce’de yapı stoğunun yüzde 80’lik kesiminin yeni olması ise olası yıkım ve can kaybının önüne geçti.

Metruk binalarla ilgili çağrı yapmıştı

Şiddetli sarsıntıların ardından Mehmet Günesen ile Öncü Ana Haber Bülteni’ne canlı telefon bağlantısıyla katılan Düzce Valisi Cevdet Atay, yaşanan depremlerin metruk binaların anlamsızlığını ve ortadan kaldırılmalarının gerekliliğini bir kez daha gösterdiğini kaydederek Düzceliler’e metruk ve riskli binalarla ilgili de hayati bir çağrı yapmıştı. Vali Atay, “Lütfen bu metruk binalar konusunda hassas olalım. Aciliyeti gerektiren konularda bizim arkadaşlarımız tespitlerini yapacaktır. Bu deprem bizim için bu göstergedir.” diyerek metruk binalarla ilgili süreci başlatmıştı.

Kurul toplandı

Düzce Valisi Cevdet Atay bugün de ilgili tüm kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Metruk Binalar Komisyon Toplantısı’na başkanlık etti. Toplantıda il genelindeki metruk binaların sayısı ve durumu masaya yatırılarak ortadan kaldırılmalarına yönelik süreç planlandı. Vali Atay, tüm ilgililere Düzce’nin bir deprem bölgesi olduğu gerçeğinin bilincinde olarak konuyu hassasiyetle takip etmeleri talimatı verdi.

Öncü Haber Merkezi

Yorumlar (5)
DepArSisTr 13 ay önce
Bolu KuzeyBatı,
Düzce Kuzey
Akçakoca Karasu çapraz hattının max. Deprem riski 4.5
olursa da 4.5 altında 10larca olur ama üstü olmaz
Bolu Düzce Sakarya Kocaeli yatay hattının max. Deprem riski 3.8
olursa da 3.8 altında 10larca olur ama üstü olmaz.
Düzceli bir KArdeşiniz olan
DepArSisTr ölçüm ve analiz Sistemi
Ertan demir 13 ay önce
Şehir merkezinde İst caddesi Spor sokak Gaziantep caddesi bulvar cad eski binalarla dolu buralara yzlerce insanın evi ve iş yerleri var insanlar ölmeden çözüm bulunmalı.
Yazıklar olsun 13 ay önce
Sayın valim.
Yakın tarihte geçirdiğimiz depremden ders alınmadı. Her kim gelse ayni laf kalabalığını söyleyip sözde planlar yapılıyor, yok o yapılacak, yok bu yapılacak dediler. Siyasi irade zaten koltuk peşinde. Bina cephesine güzel boyama yapılır geçilir nihayetinde.
Halk 13 ay önce
Belediye Belediye olsa imara bildirdigim Nus.Mh.223.sokak No.1 de b Albayrak apt.tam imamhatipin karşisindaki apartman bos birakilmasi gereken 3 m lik alana resmen ev gibi ardiye yapti Belediye yet.lileri hergun gelip geciyor bi yaptirim yok .Sayin Özlu Imar md.run beden çalişmıyor yoksa o apartmandan bi cikarimi var.Herkese göz yumuluyorsa bizde arkaya 2 odali ev yapalim izinsiz..Ne zaman islerini yapacak bu imar md..Ben yaptim olduya getirmeyin olayi.Mahkemelikmi olalim emsalmi gosterelim..isini yap Belediye isini
Vatandaş 13 ay önce
Düzce ili iki deprem olarak 17 ağustos ve 12 kasım depremlerin ardından bölgelere ayrılarak mahhâlleler zemin etüdü yeni yapı binalar 3 kat bodrumsuz 4 kat izin vardı şimdi 5 /6 katta kadar yapılıyor belediye mimar mühendis yapı denetim izin veren
Yeni Sayımız